No nyt Marin alkoi mollaamaan Kiurua

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9a8d7eed-840f-4443-beff-22dc30f21b8d

Krista The Boss Kiuru on kivi Marinin kengässä. Se että Krista on pätevämpi ja suositumpi kismittänee Marinia.
2667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

No milloinka narsistille on toiset ihmiset olleet parempia ?

Äänestä
  • Kansanmurhaajia molemmat

    Äänestä

Tietenkin Marinia harmittaa kun Kiuru ei ole koko ajan seiskan lööpeissä ja hoitaa työnsä tunnollisesti.

Äänestä

Taitaa olla kylmä ilmapiiri hallituksen sisällä

Äänestä

Ootteko nähny SDP aluevaalimainosta telkkarista. Sanna lipevään tyyliinsä puhuu siitä ja selittelee latteuksia, mutta SDP ei halunnut sen naamaa telkkariin joten ei ole yhtään kuvaa tai videota, vain ääni, on kattokaas naama ryvettyny biletyksissä ja tietty nyt saa mennä ja kokea kampanjassa :)

Äänestä
  • Ei näytä ikinä naamansa, jos on huonoja uutisia kerrottavana kansalle.

    Äänestä

Kokoomus-EK mafialla on paljon rahaa varattuna hallituksen hajottamiseen, ja mitä nopeammin se pääsee valtaan, sitä nopeammin se voi varastaa kansalta satakertaisesti takasin ne lantit, jotka hallituksen hajottamiseen ja muiden mustamaalaamiseen käytti. Kiuru on ehkä saanut 50 000 - 100 000 euroa ryhtymisestä myyräntyöhön Kokoomuksen hyväksi. Kepulaisista Kurvinen ja Kärnä nyt ainakin ovat Kokoomus-EK mafialta rahaa saavia myyriä.

Äänestä
  • Kuule EK mafia tyyppi, tilaa aika avohoitoon, olet näemmä ihan sekaisin.Tiesitkö että lehmät osaavat lentää, ja myyrät tulevat marsista

    Äänestä

Toi tipu on lopettamassa lasten harrastuksia. Hyvin suosittu teema vanhempien kesken. On meillä hyvä johtaja.

Äänestä

Olikin hiljaa niin kauan kun toiset saivat asiat taas hoidettua :D

Äänestä
  • Tapahtunut aika usein.

    Äänestä

Katsos eduskuntavaalit on jo ensi vuonna

Äänestä

Onko koskaan nähty riitaisampaa tai kyvyttömämpää hallitusta suomessa?

Ehkä joku Otto Wille Kuusisen varjohallitus mutta ei todella mitään muuta vastaavaa.

Paskuusennätys!

Äänestä

Tämän jälkeen kukaan ei enää koskaan halua naishallitusta.

Äänestä

Otto Ville Kuusinenkin oli SDP:n edustajana valtiopäivillä.
Kun SDP hävisi vaalit, SDP aloitti aseellisen kapinan laillista äänestyksen pohjalta muodostunutta ja maan itsenäiseksi julistanutta hallitusta vastaan, epäonnistui ja demarien edustaja Otto Ville monen muun demaritoverin kanssa siirtyi itään, jossa sitten teki merkittävän poliittisen uran.
Jännittävää nähdä, mihin ilmansuuntaan nyt epäonnistuvat toverit loikkaavat jatkaakseen myyräntyötään.

Äänestä

Varmaan rento ilmapiiri kun bitchit kuittailee toisilleen

Äänestä

Omienkin kimpussa

Äänestä

Tämä hallitus on vaan kurjistanut köyhimpiä suomalaisia, tyypillistä shamppanja - ja kaviaarisosialistien touhuja, ei eroa paljonkaan kokoomuksesta.

Äänestä
  • Marin on varsinainen työpaikkakiusaaja. Aina on alaiset syyllisiä kaikkeen.

    Äänestä

Kiuru ja Marin ovat ystävyksiä. Mutta voi sitä silti olla erilaista poliittista kantaa jossakin asiassa.

Äänestä

Siinä apina simpassia moittii ja ihmiset kummastelee vieressä!

Äänestä

Nyt olisi hyvä tilaisuus lietsoa ne toistensa kimppuun ja vihamiehiksi! 😆
Taktiikka on nimeltään hajota ja hallitse.

Äänestä
  • Marin ei tiedä mitä hänen hallituksessaan touhutaan!!! Voiko olla epäpätevämpää pääministeriä?

    Äänestä

Surkea esitys koko Marin. Ei pysty katsomaan koko akkaa. Kamala lasittunut katse ja teko teko puhetta...Mihinkään kysymykseen ei saa selvää vastausta !!!

Äänestä
  • Hyvin kuvattu.

    Äänestä

Sanna Marinilla on Batman Jokerin hymy

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9a8d7eed-840f-4443-beff-22dc30f21b8d

Krista The Boss Kiuru on kivi Marinin kengässä. Se että Krista on pätevämpi ja suositumpi kismittänee Marinia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu