Ruotsissahan tällaiset teot ovat mamujen tekemiä.
Poliisille tuli sunnuntaina 9.1.2022 noin kello 14 ilmoitus ryöstön yhteydessä tapahtuneesta puukotuksesta Turun keskustassa Kauppiaskadulla.
Vakavasti loukkaantunut 14-vuotias uhri kuljetettiin sairaalahoitoon. Poliisipartio tavoitti 14-vuotiaan epäillyn päätekijän sekä hänen seurassaan liikkuneet 15- ja 16-vuotiaat tapahtuma-alueen lähistöltä.
Tapausta tutkitaan tapon yrityksenä ja törkeänä ryöstönä.
Oliko monikultuuria? Turun keskustassa alaikäisten välinen puukotus
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suomalais teinit harvemmin kulkee puukkojen kanssa. sompuille ja ählyille se on sallittua.
- Anonyymi
Miten niin sallittua? Ymmärryksesi siitä, mikä on sallittua ja mikä ei, taitaa olla hivenen puutteellinen.
- Anonyymi
Takuulla mamut asialla.
- Anonyymi
Huume somput asialla????
- Anonyymi
Lume lääkettä kaupattu kadulla, muslimi nuorille?
- Anonyymi
Matujen mukana tuli puukkoryöstelyt.
- Anonyymi
Ruotsista mallia.
- Anonyymi
Matukakara halusi merkkivaatteet, eikä valkoinen tajunnut antaa suosilla, siksi puukotus. Sitähän nämä harrastaa muuallakin suomessa.
- Anonyymi
Tekijän tietää uutisten vähyydestä. Vihreät tekevät tästäkin matupaskasta uhrin ja syyttävät Suomen huonoa kotouttamista.
- Anonyymi
Mikäpä muukaan?
Otetaan Ruotsia koko ajan kiinni, eihän tässä näin pitänyt käydä.
Päättäjämme ovat idiootteja.- Anonyymi
Bingo! Uusia päättäjiä sitten tilalle. Tyhmä niitä samoja idiootteja sinne äänestää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Bingo! Uusia päättäjiä sitten tilalle. Tyhmä niitä samoja idiootteja sinne äänestää.
Pitäs saada diktaattori, demokratia ei tässä tilanteessa toimi ollenkaan. Ihmiset äänestää aina samoin, eikä tätä kehitystä voi enää pysäyttää mitenkään, eivät nämä edes välitä, koska ovat itse turvassa omilla alueillaan, joissa ei ongelmia näiden kanssa ole. Ihminen on itsekäs, ajattelee vain itseään ja lähipiiriään, poliitikot varsinkin.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1135273
- 675064
- 914134
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753620Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603218- 432801
- 152297
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️541939- 401800
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381663