Naton on pakko antaa Venäjän miehittää Ukraina

Muuten syttyy suursota Europpaan. Venäjä ampuu silloin keskimatkan hypersoniaohjuksia Naton tukikohtiin ja miehittää Baltian maat. Pakotteitakin voi asettaa vain vähän, sillä jos pakotteita asetetaan liikaa niin silloin syttyy vielä suurempi sota ja pörssikurssit olisivat nollissa. Sitä paitsi ainakin Itä-Ukraina antautuu ilman taistelua.
1380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

No eihän siinä mitään, jos kerran pakko on.
Ei muuta kuin miehittämään, kun ei sille mitään voida ja paljon onnea maailman valloitukseen.
Eiköhän sekin onnistu?
Heh heh.......

Äänestä

NATO ei ole aikeissa lähettää joukkoja taistelemaan Ukrainaan, mutta se asettaa kyllä Venäjälle rankat pakotteet, jos se laajentaa hyökkäystään Ukrainaan ja toivottavasti antaa mahdollisimman paljon puolustuskalustoa, ilmatorjuntaohjuksia, panssaritorjuntaohjuksia ym. Itä-Ukrainanhan Venäjä on jo vallannut.

Äänestä
  • "NATO ei ole aikeissa lähettää joukkoja taistelemaan Ukrainaan, mutta se asettaa kyllä Venäjälle rankat pakotteet"

    Todella mielenkiintoista.

    Kerrotko sinä nyt sitten ihan pelkin faktoin että minkälaisia rankkoja pakotteita sinä nyt oikein tarkoitatkaan naton asettavan Venäjälle?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "NATO ei ole aikeissa lähettää joukkoja taistelemaan Ukrainaan, mutta se asettaa kyllä Venäjälle rankat pakotteet"

    Todella mielenkiintoista.

    Kerrotko sinä nyt sitten ihan pelkin faktoin että minkälaisia rankkoja pakotteita sinä nyt oikein tarkoitatkaan naton asettavan Venäjälle?

    Esim. Nordstream II:n käyttöönoton perumista, kuten Saksa on luvannut, kaupankäynnin rajoittamista, teknologian viennin rajoituksia, henkilöihin kohdistuvia pakotteita, kuten Biden on luvannut. Toivottavasti myös Venäjän sulkemista SWIFT-järjestelmästä, kuten on väläytelty.

    Äänestä

Suursota olisi jees, kunpa Suomikin pääsisi siihen mukaan.

Äänestä
  • Aika todella outoa että sinä nyt moista asiaa haluat noinkin kovasti.

    Äänestä

  • Ei paljoa ole järkeä sinullekaan jaettu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aika todella outoa että sinä nyt moista asiaa haluat noinkin kovasti.

    Jokainen näkee, että sinä valehtelet taas: minä en sellaista halua ja siksi haluan Suomen NATO:n jäseneksi, jotta se ei olisi mahdollista.

    Äänestä

Höpö höpö. Putin pelaa peliään, mutta sitä päivää ei tule, että hän asettuisi aseellisesti napit vastakkain NATO:n kanssa. Siitä seuraisi kylmää kyytiä.

Äänestä

Itä-Ukrainahan on jo Venäjän miehittämä ja täydellisesti Venäjän talutusnuorassa. Miksi sen pitäisi Venäjälle antautua?
Jos Putin on niin kaistapää, että aloittaa hyökkäyksen, uskon ukrainalaisten panevan sen verran hanttiin, että sodalle tulee jo siinä vaiheessa hintaa.
Miehityksen jälkeen alaa poliittisen hinnan maksu ja se olisi suurempi kuin Krimin valtauksesta.
Putte tietää tämän ja sota jää uhoamiseksi.

Äänestä

Putin lähtee surkastunut häntä koipien välissä pois Ukrainasta.

Äänestä

Eu Nato miehittää Suomea ja emmekä voi mitään. Maksa ja itke.

Äänestä

Kukaan ei ”miehitä” Suomea ja EU:hun liityimme ihan itse! Pitääkö stallarin aina valehdella kaikesta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Muuten syttyy suursota Europpaan. Venäjä ampuu silloin keskimatkan hypersoniaohjuksia Naton tukikohtiin ja miehittää Baltian maat. Pakotteitakin voi asettaa vain vähän, sillä jos pakotteita asetetaan liikaa niin silloin syttyy vielä suurempi sota ja pörssikurssit olisivat nollissa. Sitä paitsi ainakin Itä-Ukraina antautuu ilman taistelua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu