https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.youtube.com/watch?v=ecBcsfLlgag&ved=2ahUKEwj01N_Hgqj1AhXqlYsKHQ2wAEUQ3e4CegQINBAS&usg=AOvVaw1YPuYjekMTR7ryi3k2htXz
Kyllä nyt persuja kustaan silmään. Persuujen oma häirikkö sitä antaa ymmärtää, että maakunnat päättää bensankin hinnasta. Pölöjt hoii
Kyllä nyt persuja kustaan silmään. Persuujen oma häirikkö sitä antaa ymmärtää, että maakunnat päättää bensankin hinnasta. Pölöjt hoii
Vastaukset 6
Vanhimmat
Peltokangas on typeryydessään omaa luokkaansa, mutta valistuneempaa kuvaa näiden vaalien sisällöstä ei anna puolueen yhteinen vaalilauseensakaan "Suomalainen ensin".
Mutta persut ehkä tekivät jotain millä se ehkä saa omat kannattajansa aktivoitua. Toivottavasti olen väärässä. Minulle tuli lehti nimeltä PERUSSUOMALAINEN 12/2021. Se on 22. vuosikerta, irtonumero 3€. Tuo kyseinen lehdykkä on vaalipainos ja tuli tänne Taalintehtaalle postilaatikkooni. Jos näitä on jaettu koko Suomeen, eli yli 2 miljoonaan talouteen, niin saavat liikkeelle myös hämmentyneitä ihmisiä muistakin puolueista varsinkin, kun muiden mainoksia ei ole jakelussa käytännössä ollut.
Kyllä pitää olla järkevämpi teema, että saa aktivoitua edes omista kannattajista muutkin kuin äärioikeistolaiset. Itse en kyseistä lehteä saanut tai ainakaan nähnyt, kun heitin totutusti valtavan joulumainosroskan suoraan paperinkeräyspinoon. Mikäli kaltaisiani on runsaasti, muut puolueet ovat ajoittaneet mainontansa viisaammin.
Toivon koko sydämestäni että olet oikeassa. Niin tuo joulukuun lehti, se tuli laajaan jakoon vasta nyt; tänään se tuli laatikkooni ja naapureiden samoin.
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000008531696.html
Kyllä sitä persuile voi syttää potaskaa
Ainakin Peltokankaan ja muiden persueliittiin lukeutuvien mieletä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008533585.html
Persuille kaikki käy, mutta äänestäjille ei!