Koekaniineiksi ryhtymättömille rangaistusvero Quebecissä

Anonyymi

Quebecin provinssi aikoo julkistaa uuden "terveysveron" kokeellisesta mRNA-piikityksestä kieltäytyville.

Pääministeri Francois Legault vannoi tiistaina säätävänsä uuden taloudellisen rangaistuksen kokeellisesta mRNA-COVID-piikityksistä kieltäytyville ja sanoi, että niiden, jotka kieltäytyvät ottamasta ensimmäistäkään rokoteannostaan tulevina viikkoina, on alettava maksamaan sen vaikutuksista terveydenhuoltojärjestelmään.

Perusteluja: "Tällä hetkellä kysymys on myös oikeudenmukaisuudesta niitä 90 prosenttia väestöstä kohtaan, jotka tekivät joitain uhrauksia.”

Taitaa Quebecissäkin olla vaikeata myöntää enää tämän selvemmin, että kyseessä ei suinkaan ole tavallinen rokotteen ottaminen vaan uhraus, jossa ihminen asettaa itsensä alttiiksi kokeellisen injektion vaaroille. Luulisi että tuollaisen touhun voisi jo jokin oikeusistuin lopettaakin.

Käytetäänköhän "terveysveron" tuottoja mRNA -ruiskeen sairastuttamien ihmisten kuntouttamiseen?

3

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Terveysterrorismia paljaimmillaan. Tässä piikkien aiheuttama tilanne Australiassa yhdessä osavaltiossa: https://twitter.com/RedCollie1/status/1481196824690331649/photo/1
      Tämän tähden Kanadassa halutaan ihmiset piikeille, jotta heidän terveytensä voidaan tuhota. Ei Nurnbergin oikeudenkäynnit ole turhaan menossa, vaan menossa on kansamurhia. Muistakaa, että eri tuotantoerät ovat sisällöltään erilaisia. Joissain kuolinluvut ovat 50 kertaa suuremmat kuin toisissa.

    • Anonyymi

      En aio ryhtyä minkään lääketehtaan koe-eläimeksi, liian tärkeä on oma terveys siihen. Edellyttäisin ainakin todella mittavaa palkkiota kokeiluun osallistumisesta, ja lisäksi takuuta kokeesta aiheutuvien terveyshaittojen korvaamisesta täysimääräisenä.

      Mutta eihän lääketehtaiden onnekseen tarvitse tuollaiseen ryhtyä, kun vapaaehtoisia koekaniineja on jonoksi asti.

    • Anonyymi

      Kyllä tämä natsisakko Suomeenkin tulee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      59
      3321
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      1064
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      910
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      20
      890
    5. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      800
    6. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      734
    7. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      44
      694
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      27
      692
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      28
      632
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      627
    Aihe