Demari osana jengirikollisuutta.

SDP:n poliitikko mukana Cannonbalin rikollisjengissä. Ei yllätä, sillä onhan SDP tunnettu Suomen tuomituimpana poliittisena ryhmänä.
17117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Sarjahuijari demareiden vaalipäällikkönä ja paljon muuta. Sellaisia ne demarit on.

Äänestä

Suomen Dementikkojen Puolue (SDP) edustettuna myös maata kurjistavassa "hallituksessa"

Äänestä
  • Hallituksessa, jota Marin on johtavinaan mutta todellisuudessa ei jaksa.

    Äänestä

Sdp n maine pohjamudissa lapsellisen, ylimielisen ja viinaan menevän Marinin takia!

Äänestä

"Syytettyjen penkillä on peräti 22 jengiin tavalla tai toisella kytkeytyvää henkilöä. Pääsyytettyjen joukkoon lukeutuvat Cannonballin presidentiksi väitetty Esko ”Sakke” Eklund ja 37-vuotias hämeenlinnalaismies. Poliisin mukaan hän on ollut jengipomon luottomies ja jengihierarkiassa korkea-arvoinen national-jäsen.

Äänestä
  • Esko Eklund alias Sakari Rossi

    Äänestä

Kumpaakin syytetään muun muassa törkeistä huumerikoksista.

Äänestä

Poliisin esitutkintamateriaalista selviää, että vyyhtiin kytkeytyy myös luottomiehen äiti.

Äänestä

Asiasta uutisoineen Hämeen Sanomien mukaan kuusikymppinen nainen tunnetaan demarien kuntapoliitikkona. Nainen on ollut aktiivisesti mukana myös ammattiliittonsa luottamustehtävissä.

Äänestä

Syyttäjä vaatii naiselle ehdollista vankeusrangaistusta rahanpesusta ja rekisterimerkintärikoksesta. Syytteiden taustalla ovat kotietsinnässä löydetyt merkittävät käteisvarat ja Harley Davidson -moottoripyörä, jonka hän omistaa."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008534687.html

Äänestä

Mitähän rikoksia noihinkin rahohin liittyy, huumeita ainakin. Eipähän se ihme kun pääministeristä lähtien kaikki samanlaisia.

Äänestä

Vaalikiertue mustikkakeitolla läpi. Välillä vähän kaffeeta piristykseksi.

Äänestä
  • Kofeiini ei ole wadan listalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kofeiini ei ole wadan listalla.

    Sopii demariporukkaan kuin nenä päähän.

    Äänestä

Nyt olette nähneet SDP:n ja nämä muut hallituspuolueet että millaista politiikkaa kannattavat.
Elämisestä ja autoilusta tehdään tolkuttoman kallista ja tämä on ihan tarkoituksellista.
Marin kumppaneineen kuuluu World Economic Forumin YGL verkostoon:

https://yle.fi/uutiset/3-11902107

Tarkoituksena on maailman talousjärjestelmän "nollaus" suuri romahdus, jota nyt koronan varjolla yritetään. Eli luvassa konkursseja ja omaisuus velkojille eli upporikkaille:

https://www.weforum.org/great-reset

Erässä WEF:in mainoksessa sanottiinkin, että "et omista mitään ja olet onnellinen"

Äänestä

Naiset tekee rahasta mitä tahansa ja suvakit kaikkein vastuuttmimpia rikollisia poliitikkoinakin. Eipä ole yllätys demrinainen syyllistyy huumerikoksiinkin liivijengissä.

Äänestä

Ilkka kanervallakin taisi olla jotain yhteyksiä paikalliseen kerhoon kun tulivat syntymäpäille jengitunnuksin varustetuilla liiveilläkin. Se ei ole hyvää mainosta poliitikolle, joten lienevätkö vähän halunneetkin vihjaista jotain.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

SDP:n poliitikko mukana Cannonbalin rikollisjengissä. Ei yllätä, sillä onhan SDP tunnettu Suomen tuomituimpana poliittisena ryhmänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu