Olisivat kunnioittaneet Raamattua ja suomen perustuslakia, niin suomi ei olisi näin syvällä vaikeuksien suossa.
Jos hallituspuolueet
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
EU olisi pitänyt kivittää, raamatun ohjeiden mukaan.
Hellaripersuporvari hourailee omiaan.
Olet taas persujen kimpussa, jotka ainuina puolustavat köyhää, tukien varassa elävää suomalaista.
PS on kokoomuksen sisarpuolue talouspolitiikaltaan eli porvaripuolue joten turha valehdella että puolustaa köyhiä. Persut uhriutuvat taas kerran kun heitä arvostellaan vaikka itse haukkuvat muita puolueita vuorokauden ympäri ja varsinkin nykyhallituksen naisministereitä.
Sinähän siinä uhriudut lössisi kanssa, kun PS puhuu perusteltua totta.
Persut uhriutuvat oman "totuutensa" kanssa joka ei onneksi ole kaikkien muiden totuus. Persut uhriutuvat heti jos heitä arvostellaan mutta haukkuvat tälläkin palstalla muita puolueita kellon ympäri aivopieruineen.
Linkki?
Lue PS puolueohjelma joka noudattelee kokoomuksen vastaavaa. Molemmat ovat porv aripuolueita.
Sinulla on tosiaan "oma totuus", itse ajattelen toisin.
Mielestäni Suomen hallituseb, sekä kansanedustajien pitäisi ensisijaisesti ajaa oman kansan asioita, tapella niistä henkeen ja vereen asti tarvittaessa.
Mutta puolueesi slogan, johon uskot ja jota puolueesi on menestyksellä toteuttanut:"Oma kansa ensin ajattelu on vahingollista", on iskostunut mieleesi ja kaikki muu on uhriutumista, maalittamista, rasismia, natsismia, porvarivaletta jne.
Heti siinä kiljaisi punapersevihreä sarvet punaisena ja silimät pimeässä hehkuen.
Jos Suomen hallitukset olisivat aina kunnioittaneet raamattua, niin kuljettaisiin yhä hevosajoneuvoilla kuten Amissit USA:ssa. Rikoslaissa olisi noituus pykälät sun muut.
Kerrohan: mitä se Raamatun kunnioittaminen olisi käytännössä ollut?
Onko uskonnon ja politiikan yhdistäminen hyvä asia?