En tykkää amerikkalaisista, enkä juurikaan venäläisistä.
Joillain täällä on pakkomielle tai kummallinen asenne siihen, että on pakko valita aina kahden vastakkaisen väliltä.
Joillain täällä on pakkomielle tai kummallinen asenne siihen, että on pakko valita aina kahden vastakkaisen väliltä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Niinpä ihan samaa minäkin ajattelen, että miksi ei mukamas ole enemmän vaihtoehtoja tai miksei itse Suomi voi muodostaa vaihtoehtoa.
Ei ole pakko valita natojäsenyyttä jos haluaa että venäjä jatkaa ikisotiaan suomen maaperällä. Naton alueella ei ole sotia.
Kohta on.
Jos pikkasenkin seuraat uutisia, eri maiden poliittista hallintaa ja maailman tapahtumia niin on täysin selvää Suomen.kuuluvan länteen ja osaksi sitä. Sen ovat tienneet Suomalaiset kautta historian, venäjä on ainoa maa joka tänne.on hyökännyt ja useasti.
Niin, ehkä länteen, mutta ei Amerikkaan.
Ja senkö takia pitää tykätä amerikkalaisista?
Tiitu kuvittelee ikuisen suomettumisensa vallassa, että kaikki maat Euroopassa vähintään vetävät jenkkilippua salkoon, viettävät 4th of July ja pitävät Trumpin kuvaa seinällä.
Nato Tiltut voivat paeta pois Suomesta jos Venäjä jo kerran sotii täällä.
Menkää Menkää Nato Tiltut!
Hah Suomi voisi liittyä Csto maihin silloin olisimme turvassa Natolta.
Yhdysvallathan valehtelee jatkuvasti Venäjän hyökkäyksestä Ukrainaan saadakseen omaan asekauppaansa vauhtia. Tämäkin hyökkäys tulee paljastumaan valheeksi.
Suomi on täysin turvassa NATO:lta, koska NATO ei ole hyökkäämässä minnekkään, saati sitten rauhankumppaniinsa Suomeen. Päinvastoin, NATO antaa jo nyt meille turvaa rikollisvaltio Venäjältä.
Sinun omat juttusi ovat jo paljastuneet valheiksi.
NATO on jo miehittänyt Ukrainan
Ajatushautomo Hamarassa on saatu selvityksiä luotettavilta tahoilta, että USA haluaa sodan alkavan Ukrainassa. Erikoistutkija Kalle Piltin mukaan USA käyttää nyt kaikkia mahdollisia keinoja sodan lietsontaan!