Perussuomalaiset vaativat kaikille maahanmuuttajille 3000€ minimipalkkaa. Eikö palkka pitäisi maksaa yksilön ansioiden mukaan?
Perussuomalaisia johtaa Mestariksi tituleerattu siviilipalvelusmies, joka on tietoisesti ja tahallisesti jättänyt armeijan käymättä. Ennen aseistakieltäytyjiä kutsuttiin kommunisteiksi.
Perussuomalaiset kertovat suhtautuvansa ainoana puolueena johdonmukaisesti Venäjään. Tämä on totta, perussuomalaiset suhtautuvat johdonmukaisesti rakkaudella Venäjää kohtaan.
Perussuomalaisia johtaa Mestariksi tituleerattu siviilipalvelusmies, joka on tietoisesti ja tahallisesti jättänyt armeijan käymättä. Ennen aseistakieltäytyjiä kutsuttiin kommunisteiksi.
Perussuomalaiset kertovat suhtautuvansa ainoana puolueena johdonmukaisesti Venäjään. Tämä on totta, perussuomalaiset suhtautuvat johdonmukaisesti rakkaudella Venäjää kohtaan.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Niin yksilöiden mukaan ja rikolliset palauttaa kotiinsa, nyt muuten maksetaan 4000 kuussa turviksille, olisihan se 3000 neljänneksen pienempi vai miten vosuvasu sen laskee.
https://yle.fi/uutiset/3-12124244
3000€ kaikille lupaa persut. Nettomaksajien verorahoista tietenkin. Opit saatu Kremlistä!
Miksi sdp hallitus ei palauta haittamuuttajia kotiinsa, sdp hallitussopimus pitää sen mitä lupaa ja kaikki kulut maksetaan niistäkin.
Vasujen mukaan kaikki otetaan eikä yhtään palauteta, kyllä kansa maksaa.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/200a4e99-a71a-4b7a-a6de-6369cca9e348
Mistä ihmeen hallitussopimuksesta sinä puhut? Faktat tiskiin, puskaruikku.
Katsos, jos matuille olisi tuo minimipalkka, ei heitä tänne haalittaisi. Tännehän halutaan nimenomaan EK:n toivomuksen mukaan halpatyövoimaa.
Persut on ovelana.
Nuo pitäisi kaikki lähettää takaisin eikä maksaa niille mitään, sdp hallitus ei niitä palauta kun se vasuhallitussopimus sopimus kieltää.
https://yle.fi/uutiset/3-12133334
Taitaa olla omia aateveljiäsi.
"Terrorismin uhka Suomessa on suojelupoliisin arvion mukaan neliportaisen asteikon tasolla kaksi eli kohonnut. Uhkataso on säilynyt ennallaan viime vuoteen verrattuna, mutta äärioikeiston tilannekuva on aiempaa huolestuttavampi”, toteaa suojelupoliisi uhka-arviossaan."
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3251c2cf-0725-4771-a1a2-911e5be4cf2e
Aloittaja on nyt täysin hakoteillä. Kannattaa hieman perehtyä mitä sosialismi ja kommunismi tarkoittaa. Sen jälkeen voit perehtyä Suomen sisällissotaan, jossa vasemmistolaiset yrittivät aseellista vallankaappausta ihannevaltionsa neuvosto-venäjän avustuksella. Kaikkien vasemmistolaisten puolueiden ideologia kumpuaa sosialismista/kommunismista.
Kuulostaa nykyisiltä perussuomalaisista. Voimme olla siis yhtä mieltä siitä, että perussuomalaiset ovat nykyajan kommunisteja.
Tiedätkös sinä syyn, miksi punaisia kannattaneet suomalaiset nousivat valkoisia vastaan? Se ei ollut pyrkimystä aseellisella vallankaappauksella ajaa Suomi takaisin osaksi Neuvostoliittoa, koska lähes kaikki suomalaiset kannattivat itsenäisyyttä. Kirjoituksesi onkin varsin propagandistinen, koska faktat puuttuvat täysin. Lue ja opi.
https://www.hi3.fi/6-suomalainen-yhteiskunta-romahtaa-sisallissota/sisallissodan-syyt-ulottuvat-kauas/
Nyt perussuomalaiset yrittävät samaa. He ovat rähmällään Kremliä päin. Perussuomalaiset siis ovat nykyajan kommunisteja.
Kyse on siitä, ettei EU:n alueelta löydy tarpeeksi erityisosaajia, ja olisi tarvetta tuoda heitä kauempaa.
3000e olisi selkeä raja, ettei tulisi kiusausta tuoda korvaavaa työvoimaa kehitysmaista,
polkemaan suomalaisia työehtoja, kuten rakennusala romutettiin.
90-luvulta lähtien on kaiveltu porsaanreikiä niin paljon, että "epätyypillinen" työ on pitkään ollut normi,
sen sijaan että olisi rehellisesti pohdittu työssäkäynnillä rahoitettavan elämäntavan edellytyksiä Suomessa.
Perussuomalaiset siis kiristävät elinkeinoelämää, joka tarvitsisi lisää työvoimaa muttei sitä saa Suomesta, koska on liian paljon liian matalasti koulutettua porukkaa (persut itse), jolla ei ole kompetenssia vähän vaativampiin tehtäviin. Kuvitteletko, että yritykset maksaisivat tuosta vaan yli kolmannes korkeampia liksoja jollei tuottavuus ole sillä tasolla, että se kattaisi palkankorotukset? Ettehän te puhu koulutuksenkaan puolesta, joka nyt olisi edes jonkinlainen mahdollisuus suomalaiselle työvoimalle työllistyä paremmin. Te vastustatte maahanmuuttoa juuri siksi, että persut ovat niitä matalasti koulutettuja, jotka kilpailevat samoista töistä matujen kanssa.
Persut ajavatkin yritykset siirtämään toimintojaan sinne, mistä ne saavat tarpeellisen työvoimansa. Ja näin Suomi taantuu.
Perussuomalaiset auttoivat 35000 väsynyttä pakolaista vuonna 2015. Tekisivätkö komnunistit niin? Epäilen.
Perussuomalaiset ihailevat bunkkerissa piileksivää höppänäkalsarimyrkyttäjää.
Sehän se selittääkin pölhöoikeiston myötäkatseisuuden mm. väkivaltaa ja kaasuttamista kohtaan.
Vihreät ovat...
Vihreät on oikeistopuolue.
Perussuomalaiset myös vastustavat henkeen ja vereen yksilönvapautta! Kannabistakaan ei saisi polttaa, mutta samalla omissa persuluukuissa myydään kovia huumeita.
Vihreät ja vasemmistoliitto ovat täynnä entisiä ja nykyisiä kommareita.
jos nussiii vajakkeja maailmaan niin tarvitseeko järkevien huolehtia niistä ?
pahin ihminen on valehtelija joka laittaa sanoja ihmisten suihin ?
retoriikka on sallittua ja sille nauraa kaikki , mutta jos on niin tyhmä että uskoo sen olevan totta 🤔 silloin kirjoittaja on vastuussa imbesillin teoista !!!