Luulevatko korruptiopoliitikot, että viha-väkivalta, köyhyyteen pakotettujen syyllistäminen, pilkkaaminen ja syytteleminen, halveeraaminen ja julkinen häpäiseminen, saavat kyseiset ihmiset, joita alkaa puolen miljoonan oikeusturvattomuus-nälkäeläkeläisten lisäksi, olla miljoona muutakin kansalaista, äänestämään korruptiovaaleissa - EREHTYVÄT.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699215/petosperskokke-antoivat-kelan-14a-tuista-ulkomaiselle-halpatyovoimalle
https://yle.fi/uutiset/3-12175567
PetosVisvaKokPersRkpKrdkesinliike-eilisen, äärioikeisto-veroparatiisiporvarit, aikovat siis LEIKATA lisää köyhyyteen pakotetuilta, antamalla jälleen "kela-tuet", ulkomaalaiselle halpatyövoimalle, joita tuovat rasismikortilla, nelinkertaisen määrän, viime kertaiseen nähden.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17273827/aktiivileikkuri-purra-kitisee-rikkaiden-tuista-kun-kansa-nakee-nalkaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17275647/on-vapaus-kieltaytya-aanestamasta-kun-korruptio-lapaisee-eduskunnan--kunnat
Niin isoja, komeita ja kalliita vaalimainoksia, ette kykene tekemään, että enää äänestäisimme - eikä auta EK-medioitten valeuutiset ja painostaminen. Äänestäminen tuli monestakin syystä, tiensä päähän. 2022-luvulla on hengenvaarallista ja itsetuhoista äänestää korruptiovaaleissa.
Niin isoja ja kovia korruptio-vaalimainoksia, ette tee, että enää äänestäisimme.
19
609
Vastaukset
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa
Korruptiovaalit eivät ole mitkään ravit, joissa veikataan, vaan kyse on jo murennetun demokratin raunoilla, epätoivoisesti toimimattomissa korruptiovaaleissa, oikeuksien luovuttamisesta, kasvottomalle taholle, joka ei ota vastuuta vaalilupauksista, vaan syyttää kaikesta äänestäjiä, joten älkää enää luottako, kun se on turhaa.- Anonyymi
Venäjän vaalit ovat demokratian irvikuva.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjän vaalit ovat demokratian irvikuva.
Mutta miksi samanlainen käytäntö piti tuoda Suomeenkin?
- Anonyymi
Me äänestämme ihmisiä jotka kunnioittavat ihmis_ ja perusoikeuksia, ei mitään diktatuurisia pakkoja, vaalimainokset on niiiiiin nähty, mitä isompi ja kalliimpi maios, sitä suurempi kusetus.. että silleen...
- Anonyymi
Suomen korruptiovaaleissa, ei ole sellaisia ihmisiä - äärioikeisto VALEVASTUSTAA pakkoja, eli on kaikkein kieroin valehtelija ja pettäjä.
- Anonyymi
Minäkään en vaalimainosten perusteella äänestä, vaan tekojen.
- Anonyymi
Korruptiopoliitikkojen teot kansan- ja maanpetoksia, Suomen kansan köyhyyteen, oikeusturvattomiksi pahoinpitelemiset, maamme myyminen vieraitten valtojen sotien hyökkäysalustaksi, ym veroparatiisirosvous, kansan- ja maanpetos. Sitäkö nimität "teoiksi" - säälittävää.
Kyllä sinä jaksat jankuttaa samaa.
Olisiko apu ehkä tarpeen?- Anonyymi
Me kieltäydymme äänestämästä KORRUPTIOVAALEISSA.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa
Äänestämisestä kieltäytyminen, on ainut keino, ESTÄÄ jenkkien hyökkäysliittoon pakottaminen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17261422/veroparatiisiniinisto-valehteli-teille-naton-vastustajat-vielako-noyristelette-"Me kieltäydymme äänestämästä"
Eli toisinsanoen, lupaudut kunnioittamaan tulosta ja annat äänesi sille miten enemmistö tahtoo äänestää :)- Anonyymi
Oudoksuva kirjoitti:
"Me kieltäydymme äänestämästä"
Eli toisinsanoen, lupaudut kunnioittamaan tulosta ja annat äänesi sille miten enemmistö tahtoo äänestää :)Luulet vaan.
Etkö käsitä sitäkään, että ihmiset eivät halua, olla äänestämällä tukemassa, veroparatiisi-pörssikeinottelija-poliitikkojen korruptiota ja ahneutta.
No et käsitä sitten paljon muutakaan. Anonyymi kirjoitti:
Luulet vaan.
Etkö käsitä sitäkään, että ihmiset eivät halua, olla äänestämällä tukemassa, veroparatiisi-pörssikeinottelija-poliitikkojen korruptiota ja ahneutta.
No et käsitä sitten paljon muutakaan.Jättämällä äänestämättä, tuet kaikkien näiden vastustamiesi toimintaa mikäli enemmistö äänestää heidän puolesta.
Sen takia olisi järkevämpää äänestää jotakuta joka on samaa mieltä kanssasi kuin jättää äänestämättä, koska se on sama kuin ääni enemmistölle.- Anonyymi
Oudoksuva kirjoitti:
Jättämällä äänestämättä, tuet kaikkien näiden vastustamiesi toimintaa mikäli enemmistö äänestää heidän puolesta.
Sen takia olisi järkevämpää äänestää jotakuta joka on samaa mieltä kanssasi kuin jättää äänestämättä, koska se on sama kuin ääni enemmistölle.Korruptiopoliitikot YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄÄN, ovat niin äärioikealle radikalisoituneita, veroparatiisi-pörssikeinottelijoita sota- ja sotebisneksineen, ettei meilllä tavallisilla kansalaisilla ja niillä, ole mitään yhteistä, saati samanmielisyyttä.
Olette ihan kujalla äärioikeiston veroparatiisiporvarit, kun moista edes kuvittelette.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17277372/kiristamalla-pelottelemalla-uhkailemallakaan-ette-enaa-aaniamme-saa#comment-112286075
- Anonyymi
Korruptiovaalimainonta EK-Äärioikeisto-Yleisradiossa, rikkoo perustuslakia ja on törkeää hädänalaisten, oikeusturvattomiksi pahoinpideltyjen hyväksikäyttöä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17278665/aarioikeisto-ylen-korruptiovaalimainokset-ihmiskaupan-ja-orjuuttamisen-mainontaa
Emme enää äänestä korruptiovaaleissa.
Seuraavan kerran menemme vaaliuurnille, kun luvatut 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, edes nuo viime vuoden köyhyysrajalle yltävät toteutetaan. Eduskunta-korruptiovaalit jäävät näillä näkymin, jos hallitus ei pian herää todellisuuteen. - Anonyymi
https://www.dw.com/en/over-70000-attend-german-protests-against-covid-measures/a-60455484
Löytyy sitä rohkeutta, maailmaltakin vastustaa korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoiden ahneutta ja sotia.
Äänestäminen on loppunut. - Anonyymi
Äänestäminen on vapaaehtoista eikä seuraa sanktioita ellei äänestä. Turhaa öyhöttää jos haluaa olla äänestämättä.
- Anonyymi
Olisiko kyse ihan muusta, kuin kansalaisten "halusta olla äänestämättä", ihan aidoista, todellisista ja vakavista ongelmista yhteiskunnassa. Eivät ihmiset huvikseen, tai jonkun "öyhöttämisen" takia, tee niin vakavaa päätöstä, kuin äänestämisestä kieltäytyminen. Kyllä siihen on tarvittu, paljon kovia kolhuja, köyhyyteen pakottamista, oikeusturvattomuutta, eli hätätilaa, ennen kuin ihmiset Suomessa, lopettavat äänestämisen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17279763/rasismikortilla-maahanmuutto-moninkertaistuu-kielitaito-lisaantyy#comment-112322398 - Anonyymi
Kun ENEMMISTÖ kieltäytyy äänestämästä korruptiovaaleissa - korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijat, eivät voi pakottaa meitä, jenkkien hyökkäysliiton sotiin.
Suomella ei ole mitään tekemistä Ukrainassa. KorruptioKanervan täysi ylläpito sinne, jenkkien hyökkäysliiton kanssa, on tullut jo liian kalliiksi ja pilannut Suomen ETÄISET, eli asialliset välit, idän suuntaan. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen
Ei vaalilupausten toteuttamista - Ei vaaliääniä korruptiovaaleissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328374Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4827619SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2215692Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en964752Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474644Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1094486Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1584464Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254365Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144206Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03840