Niin mitä ? Se on tuurin peliä kuka ostaa ja mistä liikkeestä sen edellisen yksityisen piilovika pommin. Se on niin että turha liikkeitä siitä mollata syyttäkää yksityiset toisianne liike tekee vaan työn ostaa ja myy olkaa rehellisiä niin vältytään sorsimiselta. Tuskin mikään liike rikkoo autot ennen myyntiä. Liikkeesä katsastetaan,huolletaan mutta piilovikoja ei löydetä ennen myyntiä. Tämä on vain totuus.
Mitä tarkoittaa onko kokemuksia
6
110
Vastaukset
- Anonyymi
Kerrankin joku puhuu asiaa ja tuo totuuden julki.
- Anonyymi
Kateus on ainoa vastaus.
- Anonyymi
Liikkeitten mollaamisen sijasta voi miettiä omaa autotarvetta uusiksi. Jos nimittäin käy kuumana sen nahkapenkkisen kiiltäväpeltisen v6-moottorisen egonjatkeen perään, ja uskottelee itslleen 275 tkm olevan vasta sisäänajo, eikä 12 v ole aika eikä mikään, niin kerjää vaikeuksia. Tuntuu että 90 % urputuksista koskee juuri näitä "preemium" -merkkien isompia kovaa poljettuja malleja. Kaikki nuo ovat muka naisen käytöstä, ammattimiehen huoltamia ja katsastusmiehen kehujen kanssa leimattu.
- Anonyymi
Autonremppaohjelmista voi katsoa, kun isokoppainen 20 v ikäinen edustusauto laitetaan kuntoon. Siinä 1 äijä tekee täyttä päivää viikon, toinen haalii kierrätyksestä osaa selkä vääränä.
Irrotetaan suunnilleen puolet autoa, että saadaan se vuotava tiiviste uusittua. Aina välillä kerrotaan, ett liike ottaa tästä 600€, vaihda itse kunhan on halli, nosturi, osaaminen, 5 h aikaa ja työkalut.
Kaikki autot noissa ohjelmissa ei ole mustangeja 60-luvulta, vaan löytyy sellaista bemmiä ja meseä, jotka Suomessa ovat vielä liikenteessä. Autot, jotka briteissä on jo harrastusvehkeitä, yritetään Suomessa pitää omin voimin käyttöpeleinä.
Tuosta pitäisi tajuta, ettei vanha auto ole UUSI. Vaikka ajokuntoinen se voi aluksi olla. Eikä pidä kuvitella, että autoliilleet käyttävät viikon per auto korjatakseen vinkuvaa lasinnostinta myöten jokaisen vian loppuun poljetusta työjuhdasta. Tuohon ei ole paljoa lisättävää, vaikka onkin jo vanha aloitus!
Mitä siihen mainittuun TV-ohjelmaan tulee, niin mielestäni myyvät ne korjatut autot halvalla, mutta lienee niin, ettei ostajia sittenkään ole pilvin pimein ja että se tienesti tulee siitä, että myyvät ohjelmaa kymmeniin maihin.
Tosiasia on, että käyttöautoiksi ne ovat korjattuinakin liian kalliita pitää.
Asiaan vihkiytymätön saadaan lisäksi luulemaan, että korjaaminen on vain huks fluks-hommaa!
Harvoin olen nähnyt, että vaihtaisivat esim. kaikkia männänrenkaita.
Vaihtoja tosin tehdään, mutta vain silloin, mikäli yksi sylinteri selvästi on muita huonompi.
Korjatutkin autot näyttävät savuavan välillä.- Anonyymi
Kaikki liikkeet ei korjaa edes tiedossa olevia vikoja .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse634423Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973678Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1073318Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.171869Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801118- 82809
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105797- 44791
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23764