Työttömillä vasemmistolaisilla kova persujen pelko

jatkuvaa itkua tulee näiltä syrjäytyneiltä ressukoilta persuista, kaikki päivänsä kuluttavat täällä lässyttämässä niistä. Työnteko tai töiden etsiminen ei näitä vasureita kiinnosta, eivät he tosin mitään osaakkaan.
755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Syyntakeettomia vajaapäitä saakin pelätä.

Äänestä

Työttömillä TYÖTÄVIEROKSUVILLA vasemmistolaisilla on huoli.... on kivampi elää muiden piikkiin, kun demarin muiden taskusta ammentava käsi ruokkii.

Ps. Selitys sanalle "työtävieroksuva": työtön vasemmistolainen on aina työtävieroksuva, mutta osa heistä on silti työttömyyskortistossa, vaikkakin vailla oikeaa aikomusta mennä töihin. Muut ovat ainoastaan sossun kortistossa. Joten näiden ryhmien erittelyn takia katson sanan "työtävieroksuva"-täsmennyksen olevan kurantti.

Äänestä

Jos sinulla on vähääkään itsesuojeluvaistoa, niin tajuat varmaan, ettei ihmisiä voi ajaa nurkkaa. Monella voi aika veitsenterällä liikuskelu nykyään. Tiedät mitä siitä seuraa.

Äänestä
  • Turha pelätä kaikkea.

    Äänestä

  • Tällä vihaa ja vastakkainasetelua lietsovalla hallituksellamme pelon lisääminen on päämärä. Sosialismi voi juurtua vain pelon ilmapiirissä.

    Äänestä

Monesko piikitys on käsillä? Pidetäänkin peukkuja että se seuraava "tepsii".

Äänestä

Vassarit haluaa että kaikki olisi mudassa makaavia luusereita, mites käy sitten kun saavat tahtonsa läpi? Meistä kaikista tulee orjia ja silloin pakkotyö on jokaiselle, eikä sitten enää makoileminen toisten piikkiin onnistu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

jatkuvaa itkua tulee näiltä syrjäytyneiltä ressukoilta persuista, kaikki päivänsä kuluttavat täällä lässyttämässä niistä. Työnteko tai töiden etsiminen ei näitä vasureita kiinnosta, eivät he tosin mitään osaakkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu