Kokoomuksen aiheuttama venäjäpelko näyttä siltä, että kokoomus on jumittunut 1930-luvulle. He ovat ottaneet Heidän kielenkäyttöönsä heidän pelkonsa voimistamiseksi käyttöön sosialismin pelko, sossialistinen hallitus ja haukkumasana sosialistit. Niillä ei ole nykysuomessa ole ollut todellista sisältöä muille kuin ryssäfobiaan käperttyneille kapitalisteille, kapitalistikokoomuslaisille. Pelottava asia nykysuomessa, että tällainen parin kymmenen prosentin porukka pelottelee kansaa tällaisilla historian jätteillä. APuun huudetaan Marinin puheen tarkoitushakuinen väärin tulkinta. Ja pääavustajaksi NATO!!! Ikäänkuin Suomen vuosikausia harjoittama kansaivälinen politiikka ei olisi ollut erittäin hyödyllistä. Suomi ei Natoon.
Misä kokoomus siellä Nato
4
71
Vastaukset
- Anonyymi
Maailman rauhaa rikkova putinin venäjä aiheuttaa ihan itse venäjän pelon. Sodat, joita venäjä parhaillaan toteuttaa menetetyistä ihmishengistä välittämättä, ei tosiaan herätä luottamusta. Kokoomusta tähän katastrofiin on turha sekoittaa.
Pienet valtiot hakevat vain suojaa psykopaattista venäjän hallintoa hillitäkseen. Nyt idän kusipäiden viimeisimpänä uhkana on Irlannin talousalueella järjestettävä sotaharjoitus! Uhkaavat merikaapeleiden katkaisulla koko läntistä demokraattista maailmaa. Ei tosiaan ole ihmeteltävää, miksi kaikki venäjän rajanaapurit lännessä haluavat Natoon. Tietysti poislukien sekopäinen, lukashenkan valkovenäjä. Ihan vaan vinkiksi, venäjä on valovuoden päässä sosialismista. Natsismi on oikeampi määritelmä yhteiskunnan irvikuvalle, jota kalsarimyrkyttäjä-putin henkisesti häiriintyneen koplansa kanssa ryöstää, murhaa ja kiristää.- Anonyymi
Kuka sitä Venäjä uhkaa ylläpitää. On typerys jos ei huomaa, että Suomea ollaan ajamassa väkisin natoon. USA:n voitelema upseeristo ja eliitti on onnistunut osittain tehtävässään. Ajankohtaisia asioita seuraamaton Suomalaisten enemmistö on harhaan johdettavissa. Suomea ollaan myymässä USA:n vasalliksi.
- Anonyymi
Itseasiassa suomi on jo Isäntämaasopimuksella "myyty" ilmaiseksi Natolle ja USAlle. Suomessa pidetään venäjänvastaisia sotaharjoituksia kuukausittain Naton toimesta ja Nato voi isäntämaasopimuksen mukaisesti kutsua itsensä näihin harjoituksiin. Tällä peristalla voi vain kysyä mitä suomen itsenäisyydestä on jäljellä?
- Anonyymi
Venäjä on todellinen uhka. En kuitenkaan ole NATO-kiimainen, että NATOon olisi pakko liittyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522155
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3361358Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941315- 1571198
- 681021
- 35958
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31909Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59878Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46819