Misä kokoomus siellä Nato

Anonyymi

Kokoomuksen aiheuttama venäjäpelko näyttä siltä, että kokoomus on jumittunut 1930-luvulle. He ovat ottaneet Heidän kielenkäyttöönsä heidän pelkonsa voimistamiseksi käyttöön sosialismin pelko, sossialistinen hallitus ja haukkumasana sosialistit. Niillä ei ole nykysuomessa ole ollut todellista sisältöä muille kuin ryssäfobiaan käperttyneille kapitalisteille, kapitalistikokoomuslaisille. Pelottava asia nykysuomessa, että tällainen parin kymmenen prosentin porukka pelottelee kansaa tällaisilla historian jätteillä. APuun huudetaan Marinin puheen tarkoitushakuinen väärin tulkinta. Ja pääavustajaksi NATO!!! Ikäänkuin Suomen vuosikausia harjoittama kansaivälinen politiikka ei olisi ollut erittäin hyödyllistä. Suomi ei Natoon.

4

79

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maailman rauhaa rikkova putinin venäjä aiheuttaa ihan itse venäjän pelon. Sodat, joita venäjä parhaillaan toteuttaa menetetyistä ihmishengistä välittämättä, ei tosiaan herätä luottamusta. Kokoomusta tähän katastrofiin on turha sekoittaa.
      Pienet valtiot hakevat vain suojaa psykopaattista venäjän hallintoa hillitäkseen. Nyt idän kusipäiden viimeisimpänä uhkana on Irlannin talousalueella järjestettävä sotaharjoitus! Uhkaavat merikaapeleiden katkaisulla koko läntistä demokraattista maailmaa. Ei tosiaan ole ihmeteltävää, miksi kaikki venäjän rajanaapurit lännessä haluavat Natoon. Tietysti poislukien sekopäinen, lukashenkan valkovenäjä. Ihan vaan vinkiksi, venäjä on valovuoden päässä sosialismista. Natsismi on oikeampi määritelmä yhteiskunnan irvikuvalle, jota kalsarimyrkyttäjä-putin henkisesti häiriintyneen koplansa kanssa ryöstää, murhaa ja kiristää.

      • Anonyymi

        Kuka sitä Venäjä uhkaa ylläpitää. On typerys jos ei huomaa, että Suomea ollaan ajamassa väkisin natoon. USA:n voitelema upseeristo ja eliitti on onnistunut osittain tehtävässään. Ajankohtaisia asioita seuraamaton Suomalaisten enemmistö on harhaan johdettavissa. Suomea ollaan myymässä USA:n vasalliksi.


    • Anonyymi

      Itseasiassa suomi on jo Isäntämaasopimuksella "myyty" ilmaiseksi Natolle ja USAlle. Suomessa pidetään venäjänvastaisia sotaharjoituksia kuukausittain Naton toimesta ja Nato voi isäntämaasopimuksen mukaisesti kutsua itsensä näihin harjoituksiin. Tällä peristalla voi vain kysyä mitä suomen itsenäisyydestä on jäljellä?

    • Anonyymi

      Venäjä on todellinen uhka. En kuitenkaan ole NATO-kiimainen, että NATOon olisi pakko liittyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      103
      8192
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      110
      5743
    3. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      55
      5171
    4. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      287
      5168
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      77
      3813
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      58
      3021
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      66
      2737
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2548
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2522
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      45
      2481
    Aihe