Saadaanko rokotekampanjaa edistäneille tahoille riittävän kovat tuomiot?

Anonyymi

Presidentti Sauli Niinistö ja perhe- ja peruspalveluministeri Krista Kiuru ovat allekirjoittaneet 19.11.2021 lain rikoslain 44 luvun muuttamisesta, jonka seurauksena lääketutkimuksista, kuten mRNA-piikityksistä, hyvin mahdollisesti rikoksiin tuomittavat saavat erittäin lievät rangaistukset. Uusi laki astuu voimaan tammikuun 2022 lopussa.

Laki rikoslain 44 luvun muuttamisesta kerrotaan tehdyn eduskunnan päätöksen mukaisesti, jonka perusteella lisätään rikoslakiin uusi 9 ja 9B pykälät, koskien kliinistä lääketutkimusta koskevaa rikosta ja lääketieteellistä tutkimusta koskeva rikos. Uudella lailla viitataan EU-parlamentin ja neuvoston asetukseen. Uusi rikoslain muutos astuu voimaan tämän kuun viimeisenä päivänä.

9 a § – Kliinistä lääketutkimusta koskeva rikos
”…teko on omiaan aiheuttamaan vaaraa toisen hengelle tai terveydelle, on tuomittava, jollei teosta muualla laissa säädetä ankarampaa rangaistusta, kliinistä lääketutkimusta koskevasta rikoksesta sakkoon tai vankeuteen enintään yhdeksi vuodeksi.” (Lähde Finlex)

Miksi kliinisen lääketutkimuksen ja lääketieteellisen rikoksen lakipykälistöä on muutettu juuri nyt? Fimeassa odottaa käsittelyä yli 25 000 koronarokotteista raportoitua haittavaikutusta. Todellisia tapauksia lienee moninkertainen määrä, samalla kun viranomaiset ovat osoittaneet haluttomuuden tutkia edes raportoituja rokotehaittoja.

Tiettävästi jo nyt suomalaisia on kuollut koronarokotteisiin ja valtavat määrät ihmisiä on vammautunut. Luvut kasvavat päivittäin. Todellisuus paljastuu hiljakseen, koska valtamedia ja viranomaiset vaikenevat haittavaikutuksista rokotusohjelman yhä jatkuessa.

Lukuisat Suomessa yleisesti käytettyihin kokeellisiin koronarokotteisiin liittyvät tutkimukset, huippuasiantuntijoiden lausunnot ja muut todisteet – 1000 tieteellistä tutkimusta – osoittavat siihen, että mRNA-COVID-geenimuokkauksen koronarokotteilla on suoritettu ylikansallisen ohjelman mukainen massiivinen ja erittäin vahingolliseksi osoittautunut ihmiskoe.

3

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koronaplandemian takia on tehty useita outoja ja perustuslain sekä kansainvälisten ihmisoikeussopimusten vastaisia lakimuutoksia, tämä on niistä yksi. Muita ovat koronapassipäätös, hoitajien pakkorokotukset, geenitekniikkalaki ja ehkä muitakin, jotka on viety läpi hiljaisuudessa.
      Geenitekniikkalakiin tehtiin muutos kesäkuussa kun kukaan ei huomannut. Sen jälkeen väestölle voi tehdä lääketutkimusta geenejä muokkaavilla aineilla ilman että heille kerrotaan siitä.

      Nämä rikolliset lait on saatava kumotuksi, joskus. Mutta ensin suomalaisten pitäisi herätä siihen että pelättyä tautia ei ole, sellaisena kuin se on esitetty. Ja että koronatautiin on hyviä ja halpoja lääkkeitä. Ja että teho-osastoilla on koko ajan ollut riittävästi tilaa hoitaa kaikki potilaat, kärsivät he sitten koronasta tai mistä tahansa muusta Suomessa esiintyvästä taudista.

    • Anonyymi

      Kyllä juuri näin...lampaat kulkee vain laput silmillä eikä hiffaa tuontaivaallista mitö oikeasti tapahtuu.ja samaan aikaan kun mrna piikki kehossasi syö loppuakin immuniteettiäsi niin samalla kiristellään pakkoja....sairasta touhua.mielestäni tässä suuressa kusetuksessa mukana olevat tahot pitäisi tuomita sen kovimmalla lailla...eli korpilaki! Sorakuopalle ja niskalaukaus eliitin yläpäästä lähtien

    • Anonyymi

      Näyttää pikemminkin, että yritetään lakaista asiat maton alle. Sakkoja ja enintään yksi vuosi vankeutta . Tarkoittaa ensikertalaiselle 6kk ehdonalaista.
      Oikeasti maailmalla puhutaan, että kaikkien maiden poliittinen hallinto ja virkamiehet on laitettava toimintakieltoon loppuelämäkseen. Koko järjestelmä on uusittava niin, että byrokraatteja ei tarvita ja kansalaiset eivät ole ohjauksen kohteena, vaan he ohjaavat noita hallinnon henkilöitä, jotka hoitavat vain juoksevia asioita. Se tarkoittaa rangaistusjärjestelmien ja rahajäejestelmien uudistusta ja verotuksen kieltämistä.
      Onneksi en ole mukana laatimassa noita toimintaohjeita. Saattaapi olla hikinen sarka niitettäväksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe