Saadaanko rokotekampanjaa edistäneille tahoille riittävän kovat tuomiot?

Anonyymi

Presidentti Sauli Niinistö ja perhe- ja peruspalveluministeri Krista Kiuru ovat allekirjoittaneet 19.11.2021 lain rikoslain 44 luvun muuttamisesta, jonka seurauksena lääketutkimuksista, kuten mRNA-piikityksistä, hyvin mahdollisesti rikoksiin tuomittavat saavat erittäin lievät rangaistukset. Uusi laki astuu voimaan tammikuun 2022 lopussa.

Laki rikoslain 44 luvun muuttamisesta kerrotaan tehdyn eduskunnan päätöksen mukaisesti, jonka perusteella lisätään rikoslakiin uusi 9 ja 9B pykälät, koskien kliinistä lääketutkimusta koskevaa rikosta ja lääketieteellistä tutkimusta koskeva rikos. Uudella lailla viitataan EU-parlamentin ja neuvoston asetukseen. Uusi rikoslain muutos astuu voimaan tämän kuun viimeisenä päivänä.

9 a § – Kliinistä lääketutkimusta koskeva rikos
”…teko on omiaan aiheuttamaan vaaraa toisen hengelle tai terveydelle, on tuomittava, jollei teosta muualla laissa säädetä ankarampaa rangaistusta, kliinistä lääketutkimusta koskevasta rikoksesta sakkoon tai vankeuteen enintään yhdeksi vuodeksi.” (Lähde Finlex)

Miksi kliinisen lääketutkimuksen ja lääketieteellisen rikoksen lakipykälistöä on muutettu juuri nyt? Fimeassa odottaa käsittelyä yli 25 000 koronarokotteista raportoitua haittavaikutusta. Todellisia tapauksia lienee moninkertainen määrä, samalla kun viranomaiset ovat osoittaneet haluttomuuden tutkia edes raportoituja rokotehaittoja.

Tiettävästi jo nyt suomalaisia on kuollut koronarokotteisiin ja valtavat määrät ihmisiä on vammautunut. Luvut kasvavat päivittäin. Todellisuus paljastuu hiljakseen, koska valtamedia ja viranomaiset vaikenevat haittavaikutuksista rokotusohjelman yhä jatkuessa.

Lukuisat Suomessa yleisesti käytettyihin kokeellisiin koronarokotteisiin liittyvät tutkimukset, huippuasiantuntijoiden lausunnot ja muut todisteet – 1000 tieteellistä tutkimusta – osoittavat siihen, että mRNA-COVID-geenimuokkauksen koronarokotteilla on suoritettu ylikansallisen ohjelman mukainen massiivinen ja erittäin vahingolliseksi osoittautunut ihmiskoe.

3

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koronaplandemian takia on tehty useita outoja ja perustuslain sekä kansainvälisten ihmisoikeussopimusten vastaisia lakimuutoksia, tämä on niistä yksi. Muita ovat koronapassipäätös, hoitajien pakkorokotukset, geenitekniikkalaki ja ehkä muitakin, jotka on viety läpi hiljaisuudessa.
      Geenitekniikkalakiin tehtiin muutos kesäkuussa kun kukaan ei huomannut. Sen jälkeen väestölle voi tehdä lääketutkimusta geenejä muokkaavilla aineilla ilman että heille kerrotaan siitä.

      Nämä rikolliset lait on saatava kumotuksi, joskus. Mutta ensin suomalaisten pitäisi herätä siihen että pelättyä tautia ei ole, sellaisena kuin se on esitetty. Ja että koronatautiin on hyviä ja halpoja lääkkeitä. Ja että teho-osastoilla on koko ajan ollut riittävästi tilaa hoitaa kaikki potilaat, kärsivät he sitten koronasta tai mistä tahansa muusta Suomessa esiintyvästä taudista.

    • Anonyymi

      Kyllä juuri näin...lampaat kulkee vain laput silmillä eikä hiffaa tuontaivaallista mitö oikeasti tapahtuu.ja samaan aikaan kun mrna piikki kehossasi syö loppuakin immuniteettiäsi niin samalla kiristellään pakkoja....sairasta touhua.mielestäni tässä suuressa kusetuksessa mukana olevat tahot pitäisi tuomita sen kovimmalla lailla...eli korpilaki! Sorakuopalle ja niskalaukaus eliitin yläpäästä lähtien

    • Anonyymi

      Näyttää pikemminkin, että yritetään lakaista asiat maton alle. Sakkoja ja enintään yksi vuosi vankeutta . Tarkoittaa ensikertalaiselle 6kk ehdonalaista.
      Oikeasti maailmalla puhutaan, että kaikkien maiden poliittinen hallinto ja virkamiehet on laitettava toimintakieltoon loppuelämäkseen. Koko järjestelmä on uusittava niin, että byrokraatteja ei tarvita ja kansalaiset eivät ole ohjauksen kohteena, vaan he ohjaavat noita hallinnon henkilöitä, jotka hoitavat vain juoksevia asioita. Se tarkoittaa rangaistusjärjestelmien ja rahajäejestelmien uudistusta ja verotuksen kieltämistä.
      Onneksi en ole mukana laatimassa noita toimintaohjeita. Saattaapi olla hikinen sarka niitettäväksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saako kantaa asetta

      Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup
      Ähtäri
      58
      4118
    2. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      126
      2944
    3. Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?

      Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua
      Tuusniemi
      43
      2643
    4. Kerro kaivattusi

      Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.
      Ikävä
      65
      2197
    5. Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.

      Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu
      Maailman menoa
      437
      1797
    6. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      62
      1277
    7. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      72
      1266
    8. Onko sulla mua enää yhtään ikävä

      Etkö halua enää yrittääkään?
      Ikävä
      57
      1170
    9. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      259
      1069
    10. 45
      988
    Aihe