Rokottamattomuus, tärkeä eläinkoe.

Hämmästyttävän suuren suosion saavuttanut tämä koe coronaviruksen vaikutuksesta ihmiseen. Eihän tämän viruksen pitkäaikais vaikutuksista muuten saataisi varmaa tietoa jos ihmiset suojautuisivat rokottautumalla.

Kait siitä coronalääkkeestäkin kieltäydytte sitten, jos se josainvaihees tulee markkinoille? Jos otatte lääkkeen, miksi lääke kelpaa mutta ei suojaava rokote?

Lisäksi tietysti myös coronapotilaiden pitkäaikaishoidon kustannukset rokottautuneille käyvät ilmi, tietenkin teho hoidon resurssien tuhlaamisen kerrannaisvaikutuksia on hankala arvioida.

3

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun on lusikalla annettu ei voi kauhalla vaatia. Sopii rokkotautisiin kulkutaitimyönteisiin vallan mainiosti. Hopeavettä kehiin. Joo ja iilimatoja iholle.

      • Anonyymi

        Sen kun otat.


    • Anonyymi

      Suomen rokotevastaisten huippuopit ovat näköjään suoraan Keniasta! YLE-uutiset äsken näytti kuinka siellä vastustettiin juuri samoilla syillä rokotuksia kuin Suomessa. Eli kyllä ovat "viisaudet" maailman parhailta tietäjiltä ja huippuluokkaa. Toisin sanoen syvältä!!!
      Pelkona mm. hedelmällisyyden lasku. Ym. viisasta.
      Nyt tautia Suomessa levittävät nimenomaan rokottamattomat. Mutta he sairastuvat siihen myös nyt varmemmin. Jokainen! Eli Kenian poppamiehet hoitaa koronan - myös Suomen rokotevastaisten osalta!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1255
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1211
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      31
      1110
    4. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      844
    5. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      121
      719
    6. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      25
      655
    7. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      12
      477
    8. Eikös se mene niin että Jumala loi maailman ihmisille eikä päinvastoin

      joten saatana yrittää vääristää ja jota nyt vouhotetaan??? https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/bovaer-tutkimuksissa-
      Maailman menoa
      89
      457
    9. Puuilo pittäis tulla Haapaveelle

      Kaikki perskatti menee ylivieskaan ja ei Haapaveelle! Miksi ? Ylivieskaan on tullu monet liikkeet ja lissää tullee. Mitä
      Haapavesi
      38
      336
    10. Vielä vähän lirttinkiä

      tuonne, lirttinkiä sinne, hämmennystä tuohon, sekaanusta tänne, no nii, eiköhän se ala oleen sillä silivoplee taas tältä
      Ikävä
      5
      214
    Aihe