Pitäskö tästä alkaa tekemään jonkinnäköstä ilmotusta ja kieltää turha oleskelu siellä jos ei muu auta?
Kuka naarmii autoja ostareiden parkkipaikoilla?
12
172
Vastaukset
- Anonyymi
Mene katsomaan. Ota valokuvia rikospaikalta ja ilmoita niille kenen autoa on naarmutettu. Ne ovat 100-2000 euroon naarmutus. Luulisi sen olevan jo törkeän rikoksen piirissä.
- Anonyymi
Naarmia? Kuka ja miksi näitä uudissanoja keksii? Mitä vikaa oli sanassa naarmuttaa, oliko liian pitkä somekansalle?
- Anonyymi
Naarmia? Kuka näitä uudissanoja keksii? Mitä vikaa oli sanassa naarmuttaa?
- Anonyymi
Kateelliset kommunistit.
- Anonyymi
Mille ovat kateellisia? Sille, että joku on ottanut pankista lainaa ja hassaa rahat johonkin "premium" autoon, vai jollekin muulle?
Niissä premium autoissa ei sitten jakseta istua, vaan pitää päästä mahdollisimma äkkiä pois niistä ja kotisohvalle makaamaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mille ovat kateellisia? Sille, että joku on ottanut pankista lainaa ja hassaa rahat johonkin "premium" autoon, vai jollekin muulle?
Niissä premium autoissa ei sitten jakseta istua, vaan pitää päästä mahdollisimma äkkiä pois niistä ja kotisohvalle makaamaan."autoissa ei sitten jakseta istua, vaan pitää päästä mahdollisimma äkkiä pois niistä ja kotisohvalle makaamaan."
- Ei kaikki toimi niinkuin sinä.
"mahdollisimma" , nokialaisen kommunistin omasta sanakirjasta ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mille ovat kateellisia? Sille, että joku on ottanut pankista lainaa ja hassaa rahat johonkin "premium" autoon, vai jollekin muulle?
Niissä premium autoissa ei sitten jakseta istua, vaan pitää päästä mahdollisimma äkkiä pois niistä ja kotisohvalle makaamaan.Premiumautopellet luulevat olevan paremman luokan kansalaisia.
- Anonyymi
Tulee kyllä aina ovella kolhaistua jos uudempi auto kuin minun 2006 corolla.
- Anonyymi
Naarmit on ikäviä, mutta legalla tulee parempi kölhy.
- Anonyymi
Minä istun autossa ja vahdin ja otan kuvan niin tekijä jää kiinni
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä istun autossa ja vahdin ja otan kuvan niin tekijä jää kiinni
Sua vedetään nokkaan kyttääjä!
- Anonyymi
No lapset,
rauhoittukaas nyt,
vakuutukset on keksitty näitä varten,
ai niin nehän maksaa ,
ja kommunisti nokialla ei voi maksaa mistään mitään,
kun kaikki on yhteistä, sori.
Kateus on aino mikä pysyy sukupolvesta toiseen nokialla, siinä se onkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082645
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo501842Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1481422Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol3561368Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3511316Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen251216Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe581156Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H141076- 55996
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S22916