APUAAAAH!

Hmm, oliskohan kellaan kokemusta sterilisaatiosta? Ja siita, miten on mahollista tulla raskaaksi, vaikka miehelle on tehty vasektomia pari vuotta sitten???

Olen raskaana 6-8 viikolla, en ole ollut kenenkaan muun kanssa, miten tama on mahdollista!!!!!
3476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos ne johtimet on laitettu sellasilla klipseillä kiinni,niin ne voi kyllä aueta ja raskaax tuleminen on mahdollista. Mut jos ne on ihan katkaistu,niin en oo kyllä kuulllu et ne ois kasvanu takas kiinnikkään...?? Kysäiseppä mieheltäs,et kummalla tavalla ko.operaatio on tehty...

Äänestä
  • KOKEILKAA E-PILLERIETÄ

    Äänestä

Tuota, noin...

Kuulostaa aika uskomattomalta. Juttelepa lääkärisi kanssa, ennenkuin selität miehellesi. Voi nimittäin mieheltä loppua usko kesken tarinan kertomista ja siitä ei välttämättä seuraa hyvää.

Yks mies vaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-S- kirjoitti:

Hmm, oliskohan kellaan kokemusta sterilisaatiosta? Ja siita, miten on mahollista tulla raskaaksi, vaikka miehelle on tehty vasektomia pari vuotta sitten???

Olen raskaana 6-8 viikolla, en ole ollut kenenkaan muun kanssa, miten tama on mahdollista!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu