Ihmiset äänestää julkkiksia vaaleissa?

Voin olla väärässäkin,mutta riittääkö esim
Jethron intohimo keskittyyn ja päättään
jostain terveyspalvelujen budjetti asioiden
käsittelyyn.Tietysti hän on menestyvä bisnes
mies,joten avujakin löytyy.Tuntuu vaan että
on koko ajan monta rautaa tulessa,riittääkö
aika näihin kaikkiin luottamus tehtäviin.
8109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

On noi ihmiset idiootteja. Kävisi kirjaamassa itsensä ehdokkaaksi ja äänestäisi itseään.
Jokaisella kun tuohon on oikeus Jos Sattuu tulemaan valituksi niin 6-7 tonnii tipahtaa tilille joka kuukaus ja taksilla voi ajella ilmaiseksi mihinkään kokouksiin ei ole pakko osallistua jos ei halua tai jaksa.

Äänestä

Ei hyvää bisnesmiestä konkurssi uhkaa. Miljoonien velat sinne tänne ulosotossa.

Äänestä

Harvinaisen vähän äänestetiin julkkiksia, enemmän terveydenhuollon ammattilaisia. Mikä ehkä kertoo siitä, että ollaan uuden edessä.

Äänestä

Tuntuu ihan fiksulta ja ajattelevalta mieheltä. Ehkei äänestänyt julkkista? Remonttireiska sen sijaan on omituinen julkkis politiikalle ja päätöksen tekoon. Ainakin vielä minusta täysin väärä mies.

Äänestä
  • No jos fiksuuden merkki on huonojen vitsien suoltaminen televisiossa, rahan puljaaminen ja miljoonat ulosotossa niin kaipa tuo on fiksu.

    Äänestä

Niinhän nämä Jethro ja Reiska itse tuumivatkin, etteivät ymmärrä koko hommasta mitään. Lehtiartikkelin otsikossa uhosivat laittavansa asiat kuntoon.
Ei tällaisilla hemmoilla ole mitään merkitystä koko aluevaltuustossa.
Näillä ei ole mitään käsitystä asioista, mutta pääsivät valtuustoon, koska ovat julkisuuden henkilöitä. Tyhmät kansalaiset äänestävät näitä.

Äänestä
  • Jethro ainakin myösi tietämättömyytensä, mutta lupaili ottaa selvää.
    Toivottavasti pakottaa ulkoistamaan terveyskeskukset rahan säästämiseksi ja hoitojonotuksen lopettamiseksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jethro ainakin myösi tietämättömyytensä, mutta lupaili ottaa selvää.
    Toivottavasti pakottaa ulkoistamaan terveyskeskukset rahan säästämiseksi ja hoitojonotuksen lopettamiseksi.

    Heh heh. Vai ulkoistamaan terkkarit?
    Kaikenlaisia ajatuksia liikkuu maailmassa.
    Oltaisiin valmiita maksamaan yritysten voitot terveydenhuollon kustannusten kylkiäisinä.
    Palveluna saataisiin hoivakotien tyyppistä palvelua. Laittomuuksia, ylihintaa ja huonoa palvelua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voin olla väärässäkin,mutta riittääkö esim
Jethron intohimo keskittyyn ja päättään
jostain terveyspalvelujen budjetti asioiden
käsittelyyn.Tietysti hän on menestyvä bisnes
mies,joten avujakin löytyy.Tuntuu vaan että
on koko ajan monta rautaa tulessa,riittääkö
aika näihin kaikkiin luottamus tehtäviin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu