Ivermektiini oli paha ja naurettava

Anonyymi

...eikä sitä saa kuka tahansa. Miksi? Kas kummaa kun Pfizerin uusi koronapilleri sisältää Ivermektiiniä. Eihän sitä nyt voi antaa kansalle jos sillä saa tehtyä pilleriin muodossa rahaa! Tutkikaa, huomaatte mistä on kyse! Ja ne jotka ovat jo ottaneet rokotteet, ei mene kauaa kun te olette kaikki rokottamattomia. Tulee uusi 3 kertaa vuosi piikki! No tietysti myös passi, jota ilman ette pääse edes ruokakauppaan. Enjoy all folks!

4

324

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä, tyhmiä viedään taas narusta taluttaen. Mölyävät mennessään.

    • Anonyymi

      Hulluksi on meno muuttunut. Idiotismi päässyt valloilleen koronatoimien myötä.
      Kansalaisten pitää alkaa puolustautumaan ja ajattelemaan itse. Muuten alistus ja vedätys pahenee.

    • Pfizerin uusi koronapilleri ei sisällä ivermektiiniä vaan aivan uutta lääkeainetta. Ei edes kuulu samaan lääkeaineryhmään kuin ivermektiini. Tuon tyyppisiä lääkkeitä käytetään esimerkiksi HIV:iä vastaan. Hinta on sitten noin 1000 € per käyttötapaus.

      Sen sijaan kotimainen koronaa vastaan toimiva nenäsumute sisältää ivermektiiniä. Myrkyllinen annos sitä limakalvoilla ei aiheuta myrkytystä kuten tehokas annos tablettina aiheuttaisi.

      'PAXLOVID™ is an investigational SARS-CoV-2 protease inhibitor antiviral therapy, specifically designed to be administered orally so that it can be prescribed at the first sign of infection or at first awareness of an exposure, potentially helping patients avoid severe illness which can lead to hospitalization and death. PF-07321332 is designed to block the activity of the SARS-CoV-2-3CL protease, an enzyme that the coronavirus needs to replicate. Co-administration with a low dose of ritonavir helps slow the metabolism, or breakdown, of PF-07321332 in order for it to remain active in the body for longer periods of time at higher concentrations to help combat the virus.'

      Kyseessä on siis KOKEELLINEN uusi lääkeaine

    • Anonyymi

      Kansan nimissä saa velkaa ja ne vain nyökkäilevät 🤣

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe