Mikä on tutkimusten tilanne?
Joko Katajan murhaa yrittäneet ovat selvinneet?
Anonyymi
4982
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Niin tai se kaivopuistossa , kaivohuneen lähellä tapettu suomalaisen juttu?
Öyh..! Kyllä nyt öyhötyttää niin helvetisti. Vasarahommat eivät riitä
Hän omatoimisesti todisti sananlaskun, "tyhmä kuin persu", on totisinta totta.
Suuri huumerikosvyyhti paljastu tänään, siinä on varmaan taas keskiössä persuja. Ex puoluesihteerin, puhun tietysti rikollisjärjestö Perussuomalaiset, asioista. Raskaista rikoksista ex- puoluesihteerin lähisukulaisella syytteitä syyttäjä luki.
Äitykäisellä ei ollut pienintäkään käsitystä mistä pojan suuret tulot olivat tulleet!
Kertokaa lisää hyvät persut, tämä asia kuuluu tänne.
Pajon todistajia löytyy mutta vosuvasut kieltävät tutkinnan yhteyden omiinsa.
https://yle.fi/uutiset/3-12280722
Kaikki todisteet viittaavat vasukoihin, rkp rasistit peukuttaa.
https://yle.fi/uutiset/3-12133334
Oikeisto 🤡 ime🥚
Ja mites tää liittyy aiheeseen?
Voi sinua pikkuinen höpönassu. Kuvitteletko että persujen rikokset nollaantuvat kun te koulupudokkaat ja muut mielenvikaiset oikein mölisette?
Äärimmäinen tyhmyys, kovakalloisuus, rikoksien tekeminen ja niitä tekeviä kunnioittaminen on suurin osa persuaatetta.
Ääripersuthan sitä murhaa yritti
Johtolangat ovat miltei käsissä, kyllä mysteeririkos vielä ratkeaa. Huuto syvyyksistä
Vähän kännissä kaaduin ja keksin hyvän valheen 🤣
Kataja murhayrittäjä-Persut olivat persumaisen tapaan niin sekoilevia ja sekavia, ettei poliisi pääse juonesta kiinni koskaan. Persujen politiikka on samanlaista sekoilua. Sitä ei kukaan ymmärrä koskaan.
kyllä se tarina kummasti muuttui 🤣ja siitä voi vain vetää yhden johtopäätöksen .
Vasaroitu Pekka Kataja kertoi TV:ssä: "Kyllä minä tiedän tekijät-..."
Persuiljetykset poliisissa estivät kunnollisen, tuloksiin vievän tukinnan suorittamisen.
Tämän saitin persut ovat niin tyhmiä ja persuvaleen sokaistamia, etteivät näe totuutta. Valitettavasti persut ovat hyvin tyhmiä.
Hulluuden huippu oli kun eräs korkea persu sanoi: "EU:n eliitti on hyökännyt perussuomalaisen kimppuun..."ei persutyhmyydellä ja epärehellisyydellä ole äärtä ei laitaa.
Itse Hullu-Jussi Latva-laho alias Jussi Halla-aho, hän joka suunnittelee suomalaisten laajamittaista murhaamista kaasukammioissa, päästi niin perusteellisen perussuomalaisvaleen, syyttäen jotakin Jussin sairaassa mielessä olevaa tahoa, se3llaista mitä, ei ole eikä tule.
Persujen suhde murhan yritykseen on hämmentävän paradoksaalien.
Lisää paradoksaali murhaajia.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006390221.html
Ei siitä kai ketään ole syytteessä, muutamaa savunahkaa epäillään.
Poliisin tutkinta vahvisti, etteivät tekijät olleet savunahkoja. Persun omista epäilyksistä herää kysymys, että suojellaanko tekijöitä, jos kytkös puolueeseen on olemassa? Poliisista valiteltiin, kuinka persut järjestivät somessa sellaisen paskarallin, että se oli omiaan haittaamaan tutkintaa.
Poliisi itsekin kuhisee persuja sotkemassa tutkintaa.
Suojellaan poikia viimeiseen asti. Kyllä se kunnia sen vaatii.
Puolue lahjoo Katajaa ruhtinaallisesti. Tulee kalliiksi pitää Kataja hiljaisena. Katajan merkitys puolueelle on liiankin suuri. Kataja pitää puolueen hirtto-otteessa.
Muutama persu-iljetys on sentään poliisista erotettu.
KATAJAN MURHAYRUTYKSESTÄ ON TEHTY SYYTTÄMÄTTÄJÄTTÄMISPÄÄTÖS.
Ovatko nämä äärioikeistolaiset persuiljetykset jo soluttautuneet poliisiin ja syyttäjälaitokseen,.
Kaikki hesan vosujen innoittamia.
https://yle.fi/uutiset/3-12140805
Kohta tampereella demukoilla hyvä ja turvallinen kansanedustaja.
https://yle.fi/uutiset/3-11765686
Valitettavasti näyttää siltä että Kataja onnistui itse soossamaan koko tutkimuksen täydellisesti....?
Niinhän se aihe aina vaihtuu, useamman kerran joka kerta kun alkuperäinen ei miellytä.
Tuo palstavalehtelija massapostaa noita juttujaan eikä noilla linkityksillä yleensä ole mitään tekemistä väitteidensä kanssa. Pelkkää tyhjäpäisen nahjuksen riidanhaastamista.
Sanat tarjoavat myyttejä , eihän sitä muuten niistä vasaroista puhuttaisi 🤣
On tämä vttuile persuille palsta hauska natsikortin heilutteluineen persujen suuntaan viestien kadotessa missä persuja jahtaavia natseja arvostellaan nyt kadotessa viesti missä vain todettiin valtion tarjoavan tekijöille pitkän ilmaisen ylläpidon (vankila) mikäli pääpirun eksä vasikoi!?!?
Mahtavat öyhötykset heti aamusta. Onnittelut, voit noutaa saavutuksen johdosta puoluetoimistolta persukanisterin ilmaista bensaa varten.
Demukki maksaa bensat. Oikein.
Komuvasut eivät tajua, että bensat maksaa typerät vasukit.
Anonyymi
28.01.2022 09:54
Anonyymi kirjoitti:
Mahtavat öyhötykset heti aamusta. Onnittelut, voit noutaa saavutuksen johdosta puoluetoimistolta persukanisterin ilmaista bensaa varten.
mitäs sitä t---lle muuta?
"Anonyymi 26.01.2022 14:28
Onhan se kieltämättä hyvin viihdyttävää jopa koukuttavaa kuinka persut ovat natseja palstalla ei saa haukkua natseja ;D
Anonyymi 26.01.2022 14:29
Ei jätä pienintäkään epäselvyyttä sen suhteen kumpaa leiriä palstan luotsi edustaa 😁."
Sitähän ne vihervasurit jne. pelkää että äärioikeistolaiset saa tuomion persun murhayrityksestä koska natsikortin heiluttelu persujen suuntaan vaikeutuu oleellisesti. Sama homma natsiosaston kanssa joka saa sen jälkeen sanoa hei hei puolueensa rekisteröimiselle. Ei tosin toteutuessaan yllä uutisarvoltaan edes Sipilän tönäisyn tasolle mikä on oksettavaa koska murhayrityksen kohteeksi joutui persu siinä missä valtakuntaan olisi julistettu hätätla sillä samalla sekunnilla kohteen ollessa minkä tahansa muun puolueen edustaja.
Yksi esimerkki lisää Kataja keissi miten kaukana "puhtaan rodun" edustajat ovat siitä "puhtaasta rodusta" älykkyysosamäärän ollessa edellisillä apinoilla niin alhainen että pitävät omilla idioottimaisilla tempauksillaan lähinnä huolen siitä, etteivät he pyrkiessään päästä vaikuttamaan politiikkaan tule koskaan sitä saavuttamaan. Jos nuo apinat olisivat esim jalkapallojoukkue he potkisivat koko ajan palloa omaan maaliinsa sylkien siinä sivussa Halla-ahon päälle vaikka ao. pääsee politiikassa hirvittävän paljon lähemmäs jos ei jopa maaliin asti tavoitteidensa suhteen kuin nämä nahkapäät koskaan.
sitten nämä persujen perässä vasaroiden kanssa juoksevat aivokuolleet ihmettelee että what the f..ck nehän tekee enemmän töitä meidän ajamien asioiden eteen kuin me koskaan hupsista s..tana!?
Onko se sitten itsenäisen Suomen ensimmäinen poliittinen murhayritys tuomioineen?
Voisitko opetella suomen kieltä edes sen verran, että osaisit käyttää välimerkkejä?
Miten voit olla noin ääliömäisen tyhmä?
Oletko persujen suomen kielen asiantuntija, vaikka et osaa edes alkeita.
Pesujen ilmastoasiantuntija Teuvo Hakkarainen ei osa lukea paperista oikein sanaa hiilidioksidi.
Tyhmä kuin persu, on totisinta totta.
Anonyymi
28.01.2022 11:48
Osmium76 kirjoitti:
Voisitko opetella suomen kieltä edes sen verran, että osaisit käyttää välimerkkejä?
Miten voit olla noin ääliömäisen tyhmä?
Oletko persujen suomen kielen asiantuntija, vaikka et osaa edes alkeita.
Pesujen ilmastoasiantuntija Teuvo Hakkarainen ei osa lukea paperista oikein sanaa hiilidioksidi.
Tyhmä kuin persu, on totisinta totta.
Lue lisää
Sehän se oleellinen asia edellisessä oli pilkkujen paikat kun sinulla kaappinatsilla meni kyseinen viesti tunteisiin?
Ota OBJR banaani ja rauhotu ettet vajoa psykoosiin heti aamusta?
On nää "viisaita" nää persjurrit!
Ja heti aamusta!
Persut ovat niin tyhmiä etteivät ymmärrä muuta kuin persupamppujen ja -pamputtaerien valeet.
Tyhmä persu valehtelee ja luulee, että maalima muuttuu heidän valeistaan sellaiseksi kun he sen kuvittelevat.
Nämä pikkuhöpönassut pysyvät vuodesta toiseen yhtään viisastumatta. Luulisi koulupudokkaiden edes jotakin totta lukevan, mutta ei. Tulevat hullummaksi päivä päivältä.
Mahtavatko he tehdä kunnollista työtä päivääkään?
Ei ole. Itsenäisen Suomen aikana on tapahtunut yksi poliittinen murha.
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2012/05/09/rikostarinoita-historiasta-sisaministerin-murha
Eiköhän ne jo tähän mennessä ole selvinneet.
Asiaa aina asian vierestä tällä palstalla ja aihe vaihtuu koko ajan.
Aloituksen kommentointia ei juuri lainkaan, vaan pelkkää sekopäistä herjausta.
Kyllä niihin avauksen aiheisiin vastataan mutta kun ne poistaa avauksen kirjoittaja joka ei taas salli muiden osallistua keskusteluun muiden kuin hänen omien sivupersooniensa 😊
Tutkimus on kimurantissa vaiheessa. Persupoliisit ovat vältelleet kyseistä tutkimusta sillä silloin joutuu väistämättä tutkimaan myös Olof Palmen murhaa. Kuka on syyllinen kun p-poliisi on ainoa jota voi teosta epäillä.
Tutkimus on hyllytetty sillä murhateon tekijä on liian läheisissä yhteyksissä p-poliisiin. Ei Jari Aarniokaan murhia tutkinnut vaikka oli tietoinen tekijästä ! Näin on näppylät asiasta tämän hetken tietämykseen nojautuen.
Katajan murhaajat ovat siis yhä vapaalla jalalla?