Amerikan sotahullut tunkeutumassa Suomeen

Se on ainakin varmaa ettei Venäjä halua rajoilleen amerikkalaisia
ja Nato sotahulluja (Pietarin ja Kuolan puolustus).
Biden on sotahullu ja nähtiinhän tämä kun jätti tuhansia amerikkalaisia ja sotakaluston Afganistaniin. Nyt tukee siellä Isistä.
Puolueeton Suomi nyt sattuu olemaan Venäjän rajanaapuri ja on EU:n pisin rajalinja.
Mitä amerikkalaiset tekee ylipäätään EU alueella?

Vaarallisimmat isot pahat pojat maailmassa
- Kiinan kommunistisen puolueen puheenjohtaja (presidentti)
- Biden
- Putin
- Macron
- (Sanna Marin)
24108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Ukraina ei halunnut sotahulluja Krimille. Sinne ne kuitenkin tulivat, tekemään väliaikaisen miehityksen.
Amerikkalaiset ovat tervetulleita osallistumaan Suomen puolustukseen, sotahullua vastaan.

Äänestä
  • Kaikki tietää mitä Krimillä tapahtui. Krimiläiset huusi Venäjää apuun, ja saivat mitä halusivat.

    Se on vaikea valehdella, ellei tiedä miten asiat on...

    Äänestä

I told uuuu

Saulistit ja stubistit myivät Suomen karkkipussia vastaan.


Nato on sama kuin rikollisliiga.
Saksa on nato jäsen, jenkit ovat itsekkäistä paskiaisia,
saksa - aina sama saksa - myy vaikka mummonsa, ja sakki luuli ”ostaneensa”.
Saukilla EI ole niin paljon myytävää, että sillä tyydyttäisi saksan nälän ja ahneuden.

saukki on läpeensä psca.

Tulos = jenkit, nato, sakut tamppaa kohta täällä kuin siat mutelikossa.

Koska saukkis oli heikko kiiltävälle.

Äänestä
  • ai niin, eikä mariinista ole missään virassa Suomen etujen puolustajaksi.

    Ei missään. Globalistit on luotu heikoiksi.

    siksi mariini pelattiin PMksi.

    Äänestä

  • Saksalla on vieläkin maksamatta viime sotaretken tuhot Suomelle.
    Voisko korvaussumman vähentää niistä suomen EU-kuluista?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ai niin, eikä mariinista ole missään virassa Suomen etujen puolustajaksi.

    Ei missään. Globalistit on luotu heikoiksi.

    siksi mariini pelattiin PMksi.

    Kummallinen oli sekä Marinin että Saarikon nousu asemiinsa. Ai niin, hehän kuuluvat Davosin rosvojengiin, Klaus Schwaben oppilaita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kummallinen oli sekä Marinin että Saarikon nousu asemiinsa. Ai niin, hehän kuuluvat Davosin rosvojengiin, Klaus Schwaben oppilaita.

    Kummallinen oli sekä Rinteen että Kulmunin putoaminen asemistaan. Ai niin, hehän eivät kuulu Davosin rosvojengiin,

    Äänestä

  • Ja taas valetta.
    Putin ei ole "luvannut miehittää Suomea".

    >>Kirjaväite: Venäjä varautuu Suomen rannikon valtaamiseen<<

    KirjaVÄITE.
    Venäjä VARAUTUU.

    Ed. kirjoittaja joko jatkuvasti tarkoituksella valehtelee, on älynlahjoiltaan heikko tai ei ole äidinkieleltään suomalainen, eikä tästä syystä ymmärrä suomenkielen eri sanavivahteita. Sanat "varautua" ja "luvata" ovat tarkoituksiltaan kaksi aivan eri asiaa.

    "Varautuminen" sanana tarkoittaa tilannetta joka esim. pakottavasti vaatii tehdä jonkin asian. Varautuminen ei ole aie (aikomus), vaan suunnitelma tilanteen varalle, "jos on pakko".

    On eräänlainen, nk. "varasuunnitelma".

    Suomenkielisenkin kannattaisi opetella lukemaan muutakin kirjallisuutta kuin yksin Suomi24:ää. Koska sanat ovat ajatusten allekirjoitus ja niiden takana joutuu seisomaan, haluaa tai ei. Paskanpuhuminen ei ole puolustus.

    Äänestä

Jenkit ja sakut (EU) kaivaa syytä aloittaa sota.

Julkisuuteen kerrotaan eri tarinaa, joku kiva narratiivi,
ja taustalla saattaa olla esim. lääketeollisuuden
voittojen maksimointi. Vai miksi hyökätään maahan joka ei
osta koronavalhetta?

Valkovenäjä (yllättäen) puolustaa itseään...
kun korona kohde on koko valtion talous.

https://mvlehti.net/2022/01/27/valko-venajan-presidentti-lateli-totuuksia-valheellisesta-koronapandemiasta-lopetetaan-se-nyt-video/


Kun taas Itävalta tapattaa koko kansan pakkopiikityksillä, väkisin kansalle...
... kun kerran joku käskyttää hallintoa.
Kukaan ei uhkaa Itävaltaa. Sattumaa?

Äänestä

Suomi on NATO liiton suojavyöhyke jonka tehtävä on ottaa mahdolliset iskut vastaa ja suojata Ruotsin tavoin USA sotalaivoja Norjan vuonoissa , kuten aikanaan Saksan.
Maksajana Suomi saa ilmaiseksi suojata Viron ilmatilaa , Virolaisten nauraessa miten tyhmiä voi suomen porot olla.

Äänestä

Venäjän itämerellä seilaava laivasto, sukellusveneineen ja ohjuksineen suojelee suomea natolta.

Äänestä

Ja Yle pitää pitää jatkuvasti Natoa esillä ohjelmissaan ja sodallapelottelussaan.

Äänestä

Chamberlain taasen oli rauhanmies.

Äänestä

Sota tuotoilla Amerikka elää,Nato siinä vain on välineenä.

Äänestä

Vaarallisin sotahullu psykopaatti tänään Euroopassa on Putin!
Nato on puolustusliitto, joka ei ikinä suunnittele hyökkäystä Venäjälle! Jos Suomi liittyy Natoon, niin Venäjällä ei ole mitään pahaa odotettavissa Suomen suunnalta, paitsi jos yrittää jostain syystä tulla rajan yli luvatta ja väkisin.
Yksinkertaista ja rauhanomaista on tämä eikö vaan putinisti?

Äänestä
  • Sun nimes olet muuttanut Putiniksi? Etkö sinä hekumoinut ajatuksella tuhota kaikki venäläiset Suomesta "kun alkaa tapahtumaan"?? Tekisitkö itse sen??

    Äänestä

Jos liitytään Natoon, Venäjä varmasti reagoi negatiivisesti aika pian, se on suoraan ilmaistu tarpeeksi monta kertaa eli kriisiä pukkaa. Jos ei liitytä, tilanne voi säilyä samana kuin nyt tai sitten ei. Kumpi parempi? Ensimmäisessä vaihtoehdossa 100 prossan konflikti, jälkimmäisessä 50 prossaa.

Äänestä

Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov on harvinaisen viisas ja hänen rauhalliset lausuntonsa ovat kaikkea muuta kuin sotakiihkoilua. Hänen vastauksiinsa kannattaa tutstua kaikkien kenellä on siihen edellytyksiä.
Hän lausuu Yhdysvalloilta pyydetyistä vastauksista mm:

”Vuonna 2010 Astanassa, sitä ennen 1999 Istanbulissa, kaikki ETYJ-maiden presidentit ja pääministerit allekirjoittivat paketin, joka sisälsi toisiinsa liittyvät periaatteet turvallisuuden jakamattomuuden takaamiseksi.
Länsi "repäisi" tästä paketista vain yhden iskulauseen - "jokaisella maalla on oikeus valita liittolaisensa, valita sotilasliittoja".
Mutta sopimuksessa määrää myös kutakin maata ehto ja velvoite -myös länsimaalaisten allekirjoittamana - olla vahvistamatta turvallisuuttaan muiden turvallisuuden kustannuksella ”, hän muistutti."

Tämän valossa ei voi olle kohtuutonta että Venäjä puolustaa myös omia etujaan.
Niin Suomenkin pitäisi tehdä mutta siinä suhteessa olemme yksi maailman huonoimmin onnistuneista maista.

Äänestä

Vaarallisimmat isot pahat pojat maailmassa
- Kiinan kommunistisen puolueen puheenjohtaja (presidentti)
- Biden
- Putin
- Macron
- (Sanna Marin)

Oikeiden isojen pahojen ja vaarallisten poikien nimiä ei ole tuolla listalla.
Tuskin me edes tulemme tietämään niitä, piilossahan on vieläTiitisenkin lista.

Äänestä

Nuo edellämainitut ” suurmiehet” ovat siis vain sätkynukkeja oikeesti suurten miesten rinnalla, joista ei ole tietoa ja nimeä ei edes saa lausua. Jos näin on, tämä maailma on ihan sekaisin.

Äänestä
  • "joista ei ole tietoa ja nimeä ei edes saa lausua. Jos näin on, tämä maailma on ihan sekaisin."

    Se on juurikin niin. Kuka tuntee luonnonlakia vastakohtaisuuksineen, ymmärtää asian.
    On niitä, jotka "hallitsevat" parrasvaloissa, ja niitä, jotka hallitsevat kulisseissa.

    Äänestä

Biden ei ehkä muista että Suomi ei ole USA:n osavaltio.

Äänestä

Viikko 12- 13 Pirkkala-Tampere majoitustilat täynnä, katseet kentälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Se on ainakin varmaa ettei Venäjä halua rajoilleen amerikkalaisia
ja Nato sotahulluja (Pietarin ja Kuolan puolustus).
Biden on sotahullu ja nähtiinhän tämä kun jätti tuhansia amerikkalaisia ja sotakaluston Afganistaniin. Nyt tukee siellä Isistä.
Puolueeton Suomi nyt sattuu olemaan Venäjän rajanaapuri ja on EU:n pisin rajalinja.
Mitä amerikkalaiset tekee ylipäätään EU alueella?

Vaarallisimmat isot pahat pojat maailmassa
- Kiinan kommunistisen puolueen puheenjohtaja (presidentti)
- Biden
- Putin
- Macron
- (Sanna Marin)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu