Näyttää olevan ainakin tällä palstalla esiintyvät koronavastustajat olevan joko Putinin trolleja joilla kaalisoppa jäätynyt pakkiin tai lomille päästetty mielenterveyspotilas. Samaa vanhaa kaavaa noudattaen. Ei mitään konkreettista todistetta paitsi joku MV lehti tai joku uskonlahkon maailmanlopun ennustajan todistukset.
Menkää hoitoon kulkutautimyönteiset. Tai partempi jos vaan menette heikoille jäille.
Menkää hoitoon kulkutautimyönteiset. Tai partempi jos vaan menette heikoille jäille.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Väärässä olet, kulkutauti. Hukuta itsesi! Kukaan ei kaipaa turhaa solvaajaa.
Oliko sulla vaippanaama lammas jotain asiaakin...? Voisit mennä ottamaan ainakin lisää piikkiä senkin narkkaava äbärä
No huomenta sinullekkin kulkutautimyönteinen. Heräsitkö terveenä tähän aamuun?
Onko jo koronaoireita? Kuten tuolla joku viisas kirjoitti niin jos kuolet rokottamaton koronaan niin et saa henkivakuutuksesta korvauksia koska olet tehnyt itsemurhan. Rankka tulkinta jos pitää paikkaansa. Tarkistappa ne vakuutusehdot tai muuten perilliset jäävät köyhäksi.
Huomautus sivusta...
Et saa mitenkään lapsenomaisia pelkojasi tartutettua muihin. Piikittömät voi elää normaalisti, suurin osa on jo viruksen saanut, eivät edes välttämättä huomanneet sitä. Sinulla on pahin vasta edessä, saat viruksen ja koronan kuitenkin, lisäksi piikkien jälkivaikutukset pitää pelkoasi yllä vuosia, jos edes elät niin pitkään.
Sitä tuo aivopesu tekee, ettei näe mitään ympärillään, vaan painaa putkinäkö päällä jyrkänteen yli. https://twitter.com/i/status/1487293855070261248
Todisteeksi ei kelpaa kuin oma mielipide ja yleensä se myönteinen sen esittäjälle. Jos ei ole, niin Nuivaneimessä on kämppä odottamassa.
Mistä löytyy se lääketietellinen peruste noille sinun väitteillesi, vai ovatko ne niitä piikityksen aiheuttamia mielikuvia?
Kovin heikoksi on mielikuvituskin mennyt, kun mitään uutta ei näy löytyvän.
Vain ne ainaiset Putin ja hernesoppa!
Korjaus: Tietenkin piti olla KAALISOPPA, eikä hernesoppa! Lukijankin mielikuvitus alkaa jo laukkaamaan!
Miksi koronarokotetut käyttää maskeja? Rokotetuilla pitäisi olla jo suoja tautia vastaan. Se että pelkäätte levittävänne koronaa muihin? Kaikki on saaneet rokotteet jotka ne on halunneet saada. Maskeja ei käytä juurikaan ne joilla ei ole tai jotka ei otakkaan rokotusta. Ketä te suojaatte?
Jenkkilässä Washingtonin osavaltion kuvernööri määräsi poliiseille rokotuspakon. Poliisimies erosi lokakuussa koskei halunnut rokotuksia ja sanoi että kuvernööri voi pussata persettäni.
Muuten hyvä mutta poliisi on nyt kuollut koronaan.
https://www.yahoo.com/news/washington-trooper-defied-state-vaccine-024500554.html
Tyhmyydestä sakotetaan . Näin on. Tosin eihän voisi rokotevastaista olettaakkaan että ymmärtäisi vaaraa. Älykkyysosamäärä simpanssin tasolla enkä halua loukata soimpanssia.
Miksi te kulkutautimyönteiset olette miehittäneet teho-osastot?
Ota rokote vain , minä en 👍
Siten en ole rokotevastainen 😉
Olet kulkutautimyönteinen itsemurhakandidaatti.Tietolähde. Vakuutusyhtiöt.
Sinä piikityksillä terveyttä havitteleva aivopesty orja jolta puuttuu täysin oma tahto ja muut määrää tahdin 👏
Muista totella ettet tipu kelkasta ! 😉
Muista ottaa kaupungille mukaan kunniapassisi 👍
Vakuutusyhtiöthän eivät korvaa mitään tällaisten kokeilujen seurauksia!
Jotkuthan ottaa vaikka peräruiskeenkin jos vaan on "ilmainen" ja sopivasti mainostetaan...
Saarnaaja: 5:7
Elämä On
https://youtu.be/L_-duA_x3wM
Ketkäs siellä teho-osastolla taas onkaan?
Nythän se selvisi miksi kulkutautimyönteisillä on aina housunpersaus ruskea. Kun eivät näköjään tiedä millainen on vaippa. Luulevat hengityssuojia vaipoiksi. Tunkevat ilmeisesti niitä housuihinsa. No eipä ihme jos tuotteet valuu lahkeesta.
Kun on lusikalla annettu niin ei voi kauhalla vaatia. Olisikos joku rokotettu joka opastaisi näitä pidätyskyvyttömiä piikkakammoisia vaipan käyttöön?
> Nythän se selvisi miksi kulkutautimyönteisillä on aina housunpersaus ruskea. Kun eivät näköjään tiedä millainen on vaippa. Luulevat hengityssuojia vaipoiksi....
Voi, että. Kyllä joku voi olla sitten viisas! Olet nähtävästi tehnyt oikein tutkimuksia? Täyttävätkö ne vaadittavat tieteelliset vaatimuksetkin?
--Ketkäs siellä teho-osastolla taas onkaan?--
Ainakin rokotettuja.
> Nythän se selvisi miksi kulkutautimyönteisillä on aina housunpersaus ruskea. Kun eivät näköjään tiedä millainen on vaippa.....
Eikö tätä trollia jo itseäänkin ala hävettämään, kun tuollaista täysin kehityskyvyttömän esityksiä jaksaa toistella jatkuvasti?
JOS koronarokote on turvallinen ja VAIN hyvä asia, niin miksi on tarvittu seuraava lakimuutos. https://finlex.fi/fi/laki/alkup/2021/20210340 Matkavakuutushan normaalisti korvaisi sairastumisen. Selitäpä...
Matkalle vaaditaan yleisimmät rokotukset kohdemaasta riippuen. Jos et ota rokotusta vaikka jotakin kuumetta vastaan ja sairastut siellä voi korvaukset olla tiukassa.
Siis jos kohdemaan tiedoissa kerrotaan kyseisestä tautivaarasta.
> Laki
valtion virkamatkoilla sattuneiden vahinkojen korvaamisesta annetun l.....
Miksi vastuu koskee vain valtion virkamatkoilla olevaa?
Tuossahan EI puhuta mistään tautivaarasta VAAN KOROROKOTTEEN AIHEUTTAMISTA HAITOISTA !
Kaksi vuotta olen rokottamattomana ihmetellyt korona-hysteriaa täysin terveenä. Eikö siinä ole todistetta tarpeeksi. On mennyt Alfaa,beettaa, deltaa, yms. keksittyjä variantteja kun rokotteet ei tehoa muuten kuin lisäämällä tartuntoja.
Ja piikkien kauppa käy kuin siimaa!
Nyt kulkutautimyönteiset joukolla etelään rantalomalle. Ai jaa pitää olla rokotukset kunnossa. Mennään sitten Myyrmäkeen Mätäojan varteen pussikaljalle.
Ei se rokote terveitä tapa tai rokottamattomuus !!!
Miksi+siellä+teholla+sitten+on+alustavasti+terveitä+rokottamattomia+jotka+ovat+saaneet+koronatartunnan?+Rokotettuja+potilaita+joilla+on+jokin+perussairaus+on+myös+teholla.+Väestöstä+on+niin+pieni+osa+rokottamattomia+mutta+sairaalapaikat+on+teidän+miehittämät.+MIKSI?Jos+suhtreutetaan+koko+väestöön+rokottamattomat+niin+teidän+osuus+on+vähän+yli+10%+väestöstä.+Ojalan+laskuopin+mukaan+rokottamattomat+ovat+yli+10x+enemmän+teholla+kuin+rokotetut.+MOT.
Kelpaako+todisteeksi+lääkärien+oma+tietokanta+pharmaca+fennica?+Löytyy+tästä+linkistä+pfizerin+comirnaty+rokotteen+osalta+https://pharmacafennica.fi/spc/83541343+kohdasta+"haittavaikutukset"+ja+sieltä+alakohta+"valikoitujen+haittavaikutusten+kuvaus":
"12–29-vuotiailla+miehillä+esiintyi+noin+0,57+(95+%:n+luottamusväli+0,39–0,75)+ylimääräistä+sydänlihastulehdusta+10+000:ta+kohti+rokottamattomiin+henkilöihin+verrattuna."
Tämä+tarkoittaa+57+kohtausta+miljoonaa+poikaa+ja+nuorta+miestä+kohden.+Luku+on+sen+verta+pieni+että+monenkaan+tuttavapiiriin+ei+osu+kohtauksen+saajaa+kuten+ei+silloin+sikapiikkien+kanssa+narkolepsiaankaan+sairastunutta.+Luku+on+kuitenkin+aivan+eri+luokkaa+kuin+mediassa+väitetty+yksi+kohtaus+miljoonaa+rokotettua+kohti.+Se+ei+sinänsä+ole+vale+koska+puhutaan+koko+väestöstä.+Mutta+tällainen+uutisointi+on+tarkoituksenmukaista+harhaan+johtamista.+Niin+sanottu+informoitu+suostumus+ei+toteudu+ainakaan+12-29+vuotiaiden+miesten+kohdalla.+Käytännössä+lääkärikunta+on+valmis+uhraamaan+melkoisen+määrän+nuoria+miehiä+sitä+myöntämättä.+Aina+kun+luette+uutisia,+niin+tarkatkaa+mitä+korostetaan+ja+mitä+jätetään+sanomatta.
Tuoppa sellainen rokote jolla ei ole haittavaikutuksia.
-- Kelpaako todisteeksi lääkärien oma tietokanta pharmaca fennica? Löytyy tästä linkistä pfizerin comirnaty rokotteen osalta --
Kolme kertaa rikoksista tuomitun Pfizerin lausunnot oman piikkiproteiini-injektionsa (mRNA) vaarattomuudesta eivät kelpaa todisteeksi mistään.
Yksi huvittavimpia todisteista muka vaarallisista rokotteista oli eräskin rokotevastainen muija, joka oli liimannut tisseihinsä autonavaimet, ja väitti rokotteiden tekevän ihmisen magneettiseksi. Kertoo näistä Huuhaatolloista paljon. Toivottavasti liimaatte tisseihinne edes pikaliimalla, että oikein koskee repiä irtti.
et se sinäkään sitten seuraa kuin iltalehtiä? Piikkilitkuissahan on jo todettu metallia. etkö sinä sitä tiennyt? Vähän nyt tarkkuutta siihen mitä päästät suustasi. Ellet sitten tahdo tehdä itsestäsi tyhmää.
Meillä täysin koronarokotetuilla on kuitenkin toivoa; emme joudu sankoin joukoin rasittamaan vähiä tehohoitopaikkoja.
Jos covid-viruksen nappaammekin esim. proviantin hankintareissuilla, selviämme siitä pahan flunssakaranteemin ehdoilla kotihoidossa.
Olisi iso häpee kuormittaa rajallisia tehohoitoja. ( kuulun riskiryhmään ikäni takii )
Ja roktteista intoavat ovat viher hörhöjä kaikki. Siksi he haluavat tuhota kotimaisen lihatuotannonkin kun haluava massyttää GM soijaansa ja kasviksia. Kaikki on GM manipuloitua nykyisin siis kasviksista.