Katsokaa kaikki seuraava video niin tajuatte otsikkoni.
Ihmisillä on aito hätä. Työtä ei saa tehdä, työpaikat menee nurin ja rahaa ei ole.
Nyt paloi ravintola-alan käämi lopullisesti! Sirly Ylläsjärvi: Vit**taa vit**sti!
https://m.youtube.com/watch?v=4uHXhb_S-pc
Ihmisillä on aito hätä. Työtä ei saa tehdä, työpaikat menee nurin ja rahaa ei ole.
Nyt paloi ravintola-alan käämi lopullisesti! Sirly Ylläsjärvi: Vit**taa vit**sti!
https://m.youtube.com/watch?v=4uHXhb_S-pc
Vastaukset 36
Vanhimmat
Jos aikaisemmin ei saada mitään aikaan, muistakaa 2023. Toivon myös joka ikisen yrittäjän ja heidän työntekijänsä, joiden työntekoa on estetty ja korvauksia ei ole tullut, muistavan tämän 2023 eduskuntavaaleissa.
Äänestäkää 2023 jotain muuta kuin hallituspuolueiden edustajia. Ei ääntä SDP, RKP, Keskusta, Vasemmisto ja Vihreät.
Levittäkää sanaa.
Ja turha huudella persut, kokoomus yms läppiä. Tässä ei ole kyse siitä vaan hyvinvointivaltiomme tulevaisuudesta.
Millä luulette kaiken katettavan. Veroilla. Millä ne katetaan sitten kun tämän sekopäisen koronarajoitustoimien (eivät perustu mihinkään tietoon tai välttämättömyyteen) seurauksena veronmaksajia katoaa satoja tuhansia. Työttömiä lisää, kun ei ole työpaikkojakaan.
Kyllähän tuohon mennessä tuhot niin laajat monta yritystä konkurssiin mennyt
Äänestää saa vaan piikillä 2023. Jos et ota erinomaista ja vapaaehtoista piikkiä, et voi äänestää.
Ehdotan tuohon mielen ilmaukseen. Vallatkaa eduskuntatalon portaat ja jättäkää vain pieni häpeä polku, josta mahtuvat kävelemään sisälle.
Aivan varmasti saatte median huomion.
Lisäksi tuokaa esille kyltein tai jokin puhuja pönttö, missä voi kertoa mitä nämä rajoitukset ovat tehneet teille.
Kun maksimaalisella tavalla tuotte kurjuuden esille, näyttää vasemmisto sosialistikin aika kylmältä omien kannattajiensa silmissäkin, jos eivät reagoi ahdinkoon ja hätään.
Samalla lentää bensanhinnan korottajat pihalle.
Ainakin pakkopassin ajamisen ja perustuslain muuttelun takia joutavat vaihtoon.
Eikö siellä ravintolassa voi pistäytyä kahvilla/virvokkeella myös piikittämätönkin?
Jos ei niin miksi? Hyvin terveydesttään huolehtinut ja toisetkin huomioiva piikittämätön täällä kyselee.
Ei kukaan tiedä voiko? Ei kukaan ole asioita tutkinut, eikä 99 prossaa rajoituksista perustu yhtään mihinkään. Avistakin kuntosaliyrittäjille vastattu mongerrusta, koska ei rajoitus perustu mihinkään tutkittuun tietoon.
Kyllähän hallitus pitää heivata helvettiin nopeasti
Kaikki mahdolliset siis mukaan tueksi tuohon mielenilmaukseen, joka tapahtubee kaiketi Helmikuun aikana. Tarkka päivä / päivät ei vielä minun tiedossani.
Nyt tarvitaan isoin mielenilmaus koskaan.
Sanna Marin, kommunistina ei ymmärrä, eikä osaa yrittäjäjyyden päälle yhtään mtn, eikä yksikään koko hallituksesta.
Tuolla kommunistihallitusporukalla ei ole tietoa mistään yksityisyrittäjyyjdestä!!!!!!!!
...
Ei todellakaan ole yrityäjyydestä !! Ravontola ala on kokoajan niinkun tapetilla sitä rangaistaan!!! Mitä helkkaria tunti sinne tunti tänne syvältä !!!. Kyllä tauti leviää niskaan huottavat kassa jonossa sylkevät 😳!!. Ja yleisissä muissakin!!!! . Tunne et ravontolat on pahe!!!!!.
Pysykää erossa rokotteista, elkää totelko ja kaikki on hyvin
https://www.youtube.com/watch?v=RkGgUOpFyYg
"Aikoinaan Neil oli hallituksen vastainen, purevasti. Nyt hän on vain sellaisen hallituksen äänitorvi, joka on menettänyt kaiken purevuutensa."
Ulos kyllä, mutta siellä on niin lämmintä että eivät jäähdy kunnolla.
Novosibirskiin menolipulla ja tonni muuttoavustusta mukaan.
> ... tonni muuttoavustusta mukaan
Tarkoittanet tuhatta ruplaa.
Dollareina tai euroina aivan likkaa Suomen kansan köyhdyttäjille.
Pikku juttujahan nuo ovat verrattuna siihen mitä viherpuna olisi tuhonnut jos koronaa ei olisi tullut. Siinä oltaisi totisesti toteutettu utopistista ilmastopolitiikka, joka olisi vienyt moninkertaisen määrän työpaikkoja ja taannuttanut Suomen 1800-luvulle. Metsä- ja lihateollisuus olisi hävinnyt, kadut olisivat vääränään hyvinviopia afrikkalaisia ja isis-leiriläisiä ja suomalaiset kerjuukuppi edessään, velkaa olisi moninkertainen määrä ja intersektionaalinen feminismi jakaisi raskaita vankeustuomioita heteromiehille rikoksista josta joku värillinen homonainen selviäisi sormen heristelyllä.
Korona on kuin luojan lahja Suomelle, se pelasti Suomen, mutta kiitos on myös annettava sekavuutta aiheuttaville hyödyllisille rokotevastais-idiooteille.
Pikkujuttuja? Ihmisiä on valtion ohella velkahelvetissä, omaisuutta on täytynyt myydä, jotta katto pysyy päänpäällä ja on varaa syödä. Pikkujuttuja sanoo vain hallituksen fanaattinen fani.
Asunnottomat, pieneläkeläiset, työttömät, ruokajonoissa.???? Eikö hallituksen pitäisi hoitaa kansalaisten toimeentulosta pitää huoli, nykyisin näyttää että hallitus ei välitäköyhistä pätkääkään. Maanasijat pitää hoitaa sillä tavalla että jokaisella on perustoimeentulo ja asunto.
Miten ihmeessä demarit voi valita Kommunistin ministeriksi?
Onko täällä jotkut kelapummien kokoontumisajot? Reppahousujen rutinan takia ei hallitus eroa. Kjäh kjäh.......
On kommunisteja koko lauma, surevat Neuvostoliittoa, vihaavat omaa kansaansa, leikkaavat sirpillä leipää ja vasaroivat voin päälle.
Aito kokoomuslainen on oikeistolainen tai konservatiivi. Muistakaa tämä 2023 vaaleissa. Vasemmistolaiset myyrät Kokoomuksen väreissä ulos.
Muistakaa myös muita puolueita äänestävät. Jos olette pettyneitä puolueen johtajaan, älkää äänestäkö puoluejohtajaa. Näin surkea henkoht. äänisaalis tai ranallen jääminen pakotyaa puolueen vaihtamaam johtajansa.
Mahtaa vituttaa duunareita, vihdoin heillekin paljastuu Demarit ja vasemmisto sekä Vihreät ei välitä teistä paskaakaan. Sen kun menee työpaikat alta.
AKI LINDEN ajaa Marinin suostumuksella rokotepassia pakolliseksi.
VEROJEN TUHLAAMISEN MARININ HALLITUS KYLLÄ OSAA. Verorahat loppu. otetaan lisää velkaa.
Jälleen yksi ei niin positiivinen sulka Marinin hallituksen hattuun.
Iltalehti kirjoittaa
"Virusopin professori Ilkka Julkusen mukaan lasten laajamittainen testaaminen suunnitellulla tavalla on tässä epidemiatilanteessa turhaa."
En myöskään pidä eettisesti oikeutettuna sitä, että lapset pistetään testaamaan itseään pari kertaa viikossa, samalla kun aikuisilta ei vaadita samaa. Miksi lapset ovat tässä asiassa erityisen silmätikkuna? Paukut pitäisi nyt laittaa rokottamattomien kansalaisten koronavirusrokotuskattavuuden nostamiseen ja yleiseen terästykseen tartunnan välttämiseksi, Julkunen sanoo."
LUE KOKO JUTTU
Onko tässä mitään järkeä? Veronmaksajien rahoilla saatettiin tilata 6 miljoonaa turhaa kotitestiä
https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/d3ecc2fd-2ddf-4da1-9004-42f36c47810a
EI TODELLAKAAN , muutenkin tuo NATSI-PASSI !Miksi joku haluaisi orja- passia että alistetaan ,otettaisiin vapaus itse päättää asoistaan edes omasta terveydestään ?
nythän meillä on vielä VAPAUS jossain määrin mutta ROKOTE-PASSI joka vie sen vapauden ....miettikää myös te rokotetut haluatteko että muut määrää jatkossa että otat piikin muutaman kuukauden välein, tai et pääse mihinkään !sekö on vapautta ?
Kaikki paikalle kun on mielenosoituksen paikka. Sanna Marinin hallituksen sekoilun on loputtava. Avataan, eipäs avata... Sanna onko näistä rajoituksista jotain hyötyä. Marin laulaa aina saman virren. "Rajoitukset ovat oikeakaisia ja tarkka rajaisia. Mihin nämä rajoitukset perustuvat. "Rajoitukset ovat oikea....
Bensanhinnan korottajat pihalle!
Ruotsalaiset laskee bensanhintaa ja suomalaiset korottaa. Tietävät hyödyn rajan pinnassa asuvat hakevat ruotsista halvemmat bensat ja Ruotsi saa taas extra verotuloja.
4.2.2022 Hallitus kaatuu!
Valitettavasti ei kaatunut silloin eikä vielä tähänkään päivään mennessä.
Ai huomennako? Minkä takia muka?
Koska Sanna on digittävä aika pommi.
Vessapaperi on loppu.
Ettekö te sen vertaa osaa. Orpokin kitisee kuin pikkulapsi, mutta kun tulee vastuunpaikka hän äänestää Hallituksen esitysten mukaan.
Vaihtakaa nyt tuo Orpo puoluekokouksessa Häkkäseen, Rydmaniin tai Kalevaan.
Muuten meillä on Marin edelleen pääministerinä 2023.
Nyt Sanna on alkanut puuhailla jotain uutta hallintohimmeliä. Bensan hintaa ei alenneta, mutta korvattaisiin vain pienituloisille. Eli ensin käyt tankilla, sitten täyttelet lippulappusia ja odottelet jonkun uuteen virkaan palkatun (nostaa valtion kuluja) ehtivän käsitellä asiasi, osa saa korvaukset, osa hylkäyksiä.
Mitä hiton järkeä tuollaisessa on. Miksi ei voida suoraan vain alentaa bensanhintaa? Näin tehtiin ruotsissakin, koska siellä ei haluta autoilijoiden tukkivan kaupunkien keskustoja.
Eikun lisää käräjiä ja sirkusta
https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000008597454.html
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000008610639.html
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008610513.html