Lumettomat talvet,

Anonyymi

Kohta pohjoisinta suomea lukuun ottamatta ovat tulleet jäädäkseen.Näin on vihreä populisti humppa ,en sano puolue vaan ihme kansan liike toitottanut muutaman vuoden.No nyt taas hesas tulee lunta ku esterin perseestä. Niin no ok, taas pyydän anteeks lausumaani,koska aina unohtuu ääri ilmiö,millä voidaan kupata suomen kansa vuodesta toiseen energia hintojen korotuksilla.Miks missään iltapäivä lehdissä ei o ollu aikoihin termi .Lumeton Talvi.

2

192

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meteorologit ovat pauhanneet lumettomista talvista. Saapa nähdä, millä verukkeella ilmatieteenlaitos selittää virheensä, kun kunnon ei niitä lumettomia talvia tulekaan ennustusten mukaan.

    • Anonyymi

      Äänet on saatu, mitä väliä sillä, että tämäkin ennustus meni pieleen. Kauankohan kansa jaksaa uskoa näihin ennustuksiin.

      https://heidihautala.fi/fi/lumeton-talvi-2020/

      Ilmastonmuutoksesta hyötyjiä on paljon. - ja siitä saarnaajia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      101
      9578
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4957
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      55
      4682
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2421
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      105
      1642
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1458
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      56
      1387
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      49
      1341
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1296
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1291
    Aihe