100kg pystypunnerrus

Anonyymi

Onko kuinka vaikea saavuttaa? Olen nyt 80 kilossa ja painan itse 70 kiloa. Hiukan alkaa hidastumaan kehityksen tahti jo.
Eikä nyt puhuta mistään vaudillisesta suorituksesta vaan pitää seisoa täysin paikallaan ilman pienintäkään heijausta mihinkään suuntaan.

2

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      100 kg:n oikea pystypunnerrus on painoisellesi kova tavoite ja tulos.
      Miten tiukassa nuo seuraavat 20kg ovat riippuu treenitaustastasi. Helppoja ne eivät kuitenkaan ole.
      Kehon paino / punnerrustaso kielivät tehokkaasta harjoittelusta joten lisäkilot ovat inhottava raskaista.
      Nostin itse 82,5kg sarjassa ja kisoissa tuomaroidut punnerrukseni jäivät 100 kiloon.

      Sinulle 100 kr olisi hyvä vauhtipunnerruksenakin eikä pojat puoletkaan saa sitä ylös edes raakana työntönä. Saksiin ne eivät osaakaan ja ovat liian hitaita.

    • Anonyymi

      On vaikea saavuttaa, muttei mahdotonta. Tee myös apuliikkeitä esim käsipainoilla punnerrusta istuen isoilla romuilla ja siihen päälle pitkää sarjaa pienemmillä romuilla. Niin kauan kun kehitystä tulee edes puoli kiloa lisää, niin homma menee kokoajan eteenpäin, joten miksi luovuttaa jos paikat ovat ehjänä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      182
      2138
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      164
      1856
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1816
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1533
    5. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      172
      1351
    6. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      62
      1348
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1171
    8. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1001
    9. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      30
      995
    10. Tämä Kuhmon valtuusto

      Pöh, sanon minä.
      Kuhmo
      15
      939
    Aihe