Vuoden 1998 ILMESTYKSEN sanoma

Anonyymi

Nyt toteutuu Ilm. 12 ja Joh. 16:25
Saatanalle on annettu 3.5 vuoden ajaksi Jumalan koko Voima taikuuteen langettamiseen. Vrt. Antikristus....

Isä sanoi saatanalle älä kaida mitään keinoa. Tahdon että joka ikinen maan asukas lankeaa.

3

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo 3.5 vuotta on venynyt 3.5 aioniksi?

      Saatana kertoi 2001 tekevänsä keinotaivaan ja keinotuonelan jonne sijoittaa demonit valepuvussa PYHIEN, sukulaisten ja jumalten.

      Vuonna 2012 hän alkoi jakaa avaimia halukkaille tehdä ihmeiden ja taikuuden avulla terroria maan päällä.

      Sota ja terrori ovat lisääntyneet siitä asti.

    • Anonyymi

      Vuonna 2003 ilmestyi Kristus ja kolmas taivas Suomessa.
      Sen ILMESTYKSEN sanoma oli:

      Jeesus sanoi sain täyden oikeuden perintöosaani mutta se turmeltiin ja riistettiin minulta ja sen tähden koko maailma on nyt uhrialttari, jossa kaikki kaunis uhrataan.

      • Anonyymi

        Ilmestyessään Kristus sanoi Tulen Mexicosta levähdän hetken Suomessa ja ilmestyn Sebulonille, joka on pääilmestys.

        Tuo pääilmestys tapahtui 2011 alkaen mm. Slovakiassa.

        Mutta Mexicossa on ollut meneillään jonkinlainen kansanmurha jossa huumerikollisuus on tappanut lukuisan joukon siviilejä. Mahtoiko Jeesus viitata Mexicon tilanteeseen kun sanoi perintönsä turmeltuneen? Pitkään aikaan ei ole uutisia asiasta kuultu, joten se saattoi olla 1990-2000 luvun vitsaus tuo Mexicon tilanne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      135
      7421
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      22
      2760
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      287
      1479
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      208
      1190
    5. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1109
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      93
      1073
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1012
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      861
    9. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      846
    10. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      833
    Aihe