Rokottamattomille merkki

Olen tosi peloissani siitä että saatan joutua tietämättäni asioimaan rokottamattoman läheisyydessä kun haluaisin pitää etäisyyttä rokottamattomaan jotta covid ei hänestä minuun tartu.

Rokottamattomille pitäisi siis määrätä jokin merkki jolla rokotetut voisivat erottaa rokottamattomat. Itse ehdottaisin jonkinlaista tatuointia otsaan tai oikeaan käteen.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tässä yksi varma tuntomerkki rokottamattomasta: Ryysyiset vaatteet, näyttää siltä että ei ole peseytynyt aikoihin, haiseee viinalta, luuhailee päämäärättömästi jossain samaan aikaan kun muut ovat töissä.

Äänestä
  • Mamut pukeutuvat hyvin.

    Äänestä

Rokoteintoilijat haikailee merkkiä, jota ilman ei voisi käydä kaupassakaan.

Joten siitä vaan, tatuoikaa itsellenne otsaan tai käteen se pedo(fiili)n-luku 666, kun sitä niin himoitsette.

Äänestä
  • Jäähän niille se passi muistoksi, sillä voivat elvistellä meille joilla passia ei ole, vaan passia ei voi enää missään vaatia 🤭

    Hitto!

    Äänestä

Voidaan ampua sun kaltaiset peloissaan elävät ihmiset. Eiköhän siittä olisi pelkotiloihisi apua.

Äänestä

Rokotetuille ehdotetaan luku 666 5 cm kokoisella mustalla taikka tummansinisellä fontilla otsaan tatuoitavaksi. Näkyy riittävän pitkälle, jotta voi kiertää kaukaa.

Äänestä
  • Kyllä se näkyy harmittavan kun rokotepassi muuttu hyödyttömäksi 🤭

    Äänestä

QR-koodilla 666 otsaan tai käteen niin siitä voi lukijalla tarkistaa, onko rokotukset kunnossa.

Äänestä

Hommasitte turhaan sen koronapassin, sitä ei enää tarvita, no voi voi, geenilitkut on ja pysyy kropassa ja sekös vituttaa vai mitä 🤭

Äänestä
  • Ongelma poistuu kun rokottamattomat kuolevat nyt ennätysvauhdilla. Potilasmäärä ei teho-osastoilla nouse koska rokottamattomat kuolevat pois. Rajoituksista ja passeista voidaan tosiaan luopua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ongelma poistuu kun rokottamattomat kuolevat nyt ennätysvauhdilla. Potilasmäärä ei teho-osastoilla nouse koska rokottamattomat kuolevat pois. Rajoituksista ja passeista voidaan tosiaan luopua.

    Hohoo hohoh =D sitä odotellessa, meneekö tuohon 30 vai 50 vuotta?

    0 k-piikkiä, 0 maskia, 0 k-passia, 0 k-vilkkua ja NOLLA KORONAA =D käkäkäkäk!

    Äänestä

Lehmänkello kaulaan ja sen jatkuva kalistelu kotoa poistuttaessa. Niin että jo matkan päästä osaa väistää.

Tämä on jo hankevaiheessa.

On jo muodostettu koulutusryhmiä, jotka opettavat rokotetuille miten lehmänkellon saa kalisemaan. Koulutus on ilmainen ja kestää kolme tuntia. Sen ajan on huomattu riittävän.

Äänestä

Herra Jeesus on pian tulossa. Kummassa joukossa sinä olet? Jos vielä kuljet ilman Jeesusta niin nyt tänään anna elämäsi hänelle. Ala lukemaan Uutta Testamenttia

Äänestä

Nyt on rokottamattomien vuoro lähteä bilettämään. Koronapassilla elvistelleet pysykööt kotona .

Äänestä

Minä ehdotan että kaikki rokotetut pitäkää aina sinistä maskia kun kuljette ulkona, me rokottamattomat ollaan oltu aina ilman maskia muutenkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen tosi peloissani siitä että saatan joutua tietämättäni asioimaan rokottamattoman läheisyydessä kun haluaisin pitää etäisyyttä rokottamattomaan jotta covid ei hänestä minuun tartu.

Rokottamattomille pitäisi siis määrätä jokin merkki jolla rokotetut voisivat erottaa rokottamattomat. Itse ehdottaisin jonkinlaista tatuointia otsaan tai oikeaan käteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu