Israel on Herrakansa

joka sortaa jopa omia kansalaisiaan jos ovat arabeja. Holokaustin kokeneista ihmisistä on äärimmäisen vaikea kuvitella että tekevät sen nyt itse, luulisi että niiltä löytyisi myötätuntoa palestiinalaisia kohtaan. Mutta EI LÖYDY. Israel on ainoa maa maailmassa jolla on käynnissä SOTILAALLINEN MIEHITYS.
29157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Jeesus ei tuota menoa hyväksy.☹️

Äänestä
  • Mooses on täysin samaa mieltä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mooses on täysin samaa mieltä.

    Juu Mooseksen lain mukaan Davidin pahat teot kostetaan sen pojille ikuisesti. Neljänteen polveen budhan karmaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juu Mooseksen lain mukaan Davidin pahat teot kostetaan sen pojille ikuisesti. Neljänteen polveen budhan karmaa.

    No ei sitten mene palestiinalaisille hyvin vielä 4:ään sukupolveen. Omavalinta asia. Koska palestiinalaiset pyytää anteeksi ja nöyrtyböt?

    Äänestä

Suojelevat itseään. Se on oikein.
Jos sulla on asiassa jotain epäselvää, niin mene katsomaan.
Sitten tiedät eikä tarvitse arpoa.

Äänestä
  • Ne olisi jo asuttanut sen jos nää huumehörhöt muuttaisi sinne täällä pitää hillua.

    Äänestä

  • 👍🏼👍🏼👍🏼 juuri näin.

    Äänestä

Ei arabit ole sinnekään sopeutuneet. Miksi ne eivät muuta pois, siksi että Israelissa on kummiskin paremmin kaikki.

1Äänestä
  • Arabit kuuluu itään se on selvä Babylon on MESOPOTANIA.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Arabit kuuluu itään se on selvä Babylon on MESOPOTANIA.

    Niin sinne Mekkaan mesoamaan kiviklöntille.

    Äänestä

Herrat sortui omiin synteihinsä. Kadonneet lampaat on kadotuksessa Egyptissä synnin orjia.

Äänestä

Koko holokaustin taustojen valossa ei sionistien nykyinen toiminta palestiinalaisia kohtaan ole mitenkään linjasta poikkeavaa.
Suuret tarinat ovat yksi asia ja todellisuus toinen.

Äänestä

Taas yksi Israelin vihaaja. Israel on Herran kansa ja saanut Jumalalta ainaisen oikeuden Israelin maahan. Arabeilla on kyllä isoja maita, joihin voivat muuttaa. He kuitenkin nauttivat mieluummin Israelin elintasosta. Lopulta on kyse Raamatun sana vastaan koraani. Muslimit vihaavat juutalaisia ja haluaisivat eliminoida heidät. On siinä todellinen "oikeustaju".

Äänestä
  • Älä vihaa Israelia, Israelin vihaaja, äläkä Palestiinaa.
    Palestiina on raamatun maa ja enemmän oikeutettu olemassaoloonsa kuin länsimaiden diktatorisella määräyksellä muiden alueelle muodostettu Israelkin.
    Jos se olisi edes pysynyt annetulla aleellaan ryöstämättä maita ja vesiä naapureiltaan ja ainoana nykyvaltiona harjoittamatta apartheidpolitiikkaa miehittämillään alueilla, sen olemassaolo tuskin nostattaisi mitään pahempia reaktioita.
    Mutta kun sen taholta nähdään jatkuvia rikollisia toimia sen Yhdysvaltojen tukeman sotakoneiston tekeminä, ei sen pyhyyttä voi kukaan tänä päivänä perustella raamatun jumalien sallimana.
    Nykysionistinen Israel on roistovaltio pahinta laatua ja se estää minkään rauhanomaisen kehityksen Lähi-Idässä.
    Sionismia me vihaamme, emme alkuperäisten juutalaisten alkuperäistä Israelin maata.

    Äänestä

  • Ylä- vai alakerran Herran. Veikkaan jälkimmäistä.

    Äänestä

Missä on transjordanialaisia, on siellä käynnissä rähinä. Oli kysymys Israelista tai muusta maasta.

Äänestä

Miksi israel saa puolustaa itseään?
Miksi palestiina ei saa puolustaa itseään?
Miksi israel tappaa lasta,naista,miestä ja vanhoja ihmisiä?
MIKSI ISRAELILLA ON OIKEAUS TEHDÄ MIKÄ HÄN HALUAA ?
Miksi israel pommittaa SAIRAALOJA,KOULUJA,KOTEJA,LASTEN KOTEJA?
Miksi kun palestiina puolustaa itseään häntä kuntusaan terroristiksi?
Miksi kaikki ovat ukrainan puolella ei palestiinan ja molemmissa maissa on sotaa,mutta palestiinassa on jopa pahempi sota kesti palestiinassa yli 70 v ja wi ketään välitä ?
Sanokaa rehellisesti kuka on terroristi?!

Äänestä
  • Miksi israel saa puolustaa itseään?
    Miksi palestiina ei saa puolustaa itseään?
    Miksi israel tappaa lasta,naista,miestä ja vanhoja ihmisiä?
    MIKSI ISRAELILLA ON OIKEAUS TEHDÄ MIKÄ HÄN HALUAA ?
    Miksi israel pommittaa SAIRAALOJA,KOULUJA,KOTEJA JA LASTEN KOTEJA?
    Miksi kun palestiina puolustaa itseään häntä kuntusaan terroristiksi?
    Miksi kaikki ovat ukrainan puolella ei palestiinan ja molemmissa maissa on sotaa,mutta palestiinassa on jopa pahempi sota. Sota kesti palestiinassa yli 70 v ja ei ketään välitä ?
    Sanokaa rehellisesti kuka on terroristi?!

    Äänestä

Jos joku tulee ottamaan sun maata ja tappaa sun perhettä ja keveria sä et todellakaan anna sun maata sille sä yritän puolustaa itseään ihan kuin venäjän ja ukrainan sota venäjä yrittää ottaa ukrainan itselleen mutta ukraina puolustaa itseään. Samoin israel ja palestiina.Venäjä on nyt ihan kun israel ja ukraina on palestiina.Venäjä ja israel haluavat ottaa maan itselleen mutta ukraina ja palestiina puolustavat itseään.

MUTTA;

MIKSI PALESTIINA EI SAA PUOLUSTAA ITSEÄÄN,MUTTA UKRAINA SAA????????

MIKSI VENÄJÄÄ BOIKOTOIDETAAN JA ETTE OSTA ENÄÄN SILTÄ MITÄÄN ETTEKÄ MYY SILLE ENÄÄN MITÄÄN,MUTTA ISRAEL TEKI SAMAN JUTUN JA JOPA PAHEMMIN KIN KUIN VENÄJÄ SILLE EI OO TEHTY MITÄÄN!!TEITÄ EI VAAN VÄLITÄ PALESTIINAA!!!!KAIKKI ME OLLAAN IHMISIÄ TIEDETTEKÖ SEN ME KAIKKI OLLAAN SAMAN ARVOISIA NIIN MIKSI PALESTIINALAISET SAA KUOLLA?????!!!!!!

Äänestä

Höpöhöpö. Palet ovat islamilaista vihaa täynnä. Sitä ei pidä hyväksyä eikä hyväksytäkään. Israel on ok. Jos sul on epäselvää niin mene katsomaan ja lopeta turhat vassari höpinät.

Äänestä

Suurin osa holokaustin kokeneista ei liene elossa. Näin se menee. Kokemukset jalostavat harvoja ja historia opettaa yhtä harvoja.

Äänestä

USA juutalaiset varoittaa että heistäkin tulee maaleja hullun koiran netanjahun takia

Äänestä

Onneksi ei ole meidän ongelma.

Äänestä

EU on Nazien neljäs valtakunta.
NaZionistit soluttivat Suomen 77 vuotta sitten, Usan 100 vuotta sitten.

NaZionistien Neljäs Valtakunta (Neljäs Teollinen Vallankumous/ The Great Reset (Zionisti Klaus Schwab WEF, hänen isä oli nazi), Agenda 21/30, Event 201, Internet Of Bodies, 6uild 6ack 6etter, New Normal)

Kaikki sodat on NaZionistien järjestämiä, ja gentilet saadaan vapaaehtoisesti lähtemään rintamille tappamaan toisiaan, tykinruaksi ja polkemaan miinoja.

Äänestä

Samat Zionisti-banksterit rahoittavat sodan kumpaakin osapuolta ja korjaavat lopuksi koko potin.

Nazit eivät kadonneet minnekään, vaan kutsuvat itseään nyt myös Zionisteiksi.

Itse asiassa ovat kutsuneet jo 1800 luvun lopussa pidetystä ensimmäisestä Zionistien Congressista lähtien.

Tällöin poliittinen Zionismi tuli tietoiseksi itsestään.

(1897.08.29-31
*FIRST ZIONIST CONGRESS* is convened (29 August); adoption of the Basle Switzerland program, calling for the establishment of a national home for the Jews in the Land of Israel

Äänestä

Kyömynenät possun takapuoleen, niin maailma rauhoittuu.

Äänestä

Monet Israelin tuntijat sanovat, että koska jo määritelmän mukaan juutalaiset uskovat olevansa Jumalan valittu kansa, heidän ei tarvitse välittää maallisista laeista, eikä esim. YK:n päätöksistä.

Äänestä

Hullu koira netanjahu tuhoaa maansa

Äänestä
  • Jokainen asioita seuraava tietää että kun Israelissa järjestetään seuraavat vaalit, nykyinen PM on vähintään pois viralta, mahdollisesti vankilassa. Netanyahun ainoa tapa selvitä on jatkaa sotaa ja mahdollisimman poikkeuksellisia oloja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

joka sortaa jopa omia kansalaisiaan jos ovat arabeja. Holokaustin kokeneista ihmisistä on äärimmäisen vaikea kuvitella että tekevät sen nyt itse, luulisi että niiltä löytyisi myötätuntoa palestiinalaisia kohtaan. Mutta EI LÖYDY. Israel on ainoa maa maailmassa jolla on käynnissä SOTILAALLINEN MIEHITYS.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu