Helluntaikirkko pitää Amnesty internationalia antisemitistisenä liikkenä eikä hyväksy heidän Israel vastaisia ulostulojaan! Amnestyn ovat vallanneet antisemitistit ja natsismia ihannoivat pirut jotka tekevät kaikkensa mustamaalatakseen Israelia. Ehdotan uutta Israelia tukevaa marssia jossa näytämme ettei uskomme horju Israel !!!
Helluntaikirkko tuomitsee Amnesty internationalin!
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jotainhan Amnestyn on tuomittava, koska se ei uskalla tuomita Kiinaa tai Venäjää. Israel on helppo ja varma kohde tuomita.
Arabeilla on parhaat oltavat Israelissa.
Muissa lähi-idänmaissa he tappavat toisiaan.
Annatte uskovaisista hävettävän kuvan. Aloitus on tietenkin valhetta.
Älkääs nyt kun pe-ku täällä kertoo helluntailaisten olevan kovin pahanlaatuisia antisemitesteja. Ette kai nyt Helluntaikirkkoa usko heidän puolustaessaan juutalaisia.
Jokainen Israelissa käynyt voi havaita kuinka arabeja pidetään toisen luokan kansalaisina.
Jumalrihkamaa on myynnissä joka kulmalla, kaupankäyntiä vahtii tiukka ilmeiset sotilaat.
Liipaisinsormi on herkässä heillä.
Israel on terroristinen sortovaltio. Ryövää länsirannalla palestiinalaisten asuinalueita ja tappaa siviilejä. Tuollainen pitäisi pyyhkäistä kokonaan maailmankartalta.
Ai palet? No, mikäs siinä. Rauhoittuu sekin kulmakunta kummasti
Sitä pyyhkäisyä ovat monet koettaneet, mutta jokakerta juosseet verissäpäin pakoon. On täysin näkyvä ilmiö, että islam on valloittanut nämä YK:n alajärjestöt. Valitettavasti Suomi on aina äänestänyt muslimien nuolijoitten puolesta, vedoten yksipuolisiin päätöslauselmiin. Israel on ainoa toimiva demokratia koko lähi idässä. Miljonääri Abbas maksaa juutalaisista tapporahaa ja eläkettä itsemurha iskun tehneitten perheille. Iran pyysi Irakin sodan aikana vanhempia antamaan lapsensa sotaväkeen allahin kunniaksi. Heistä tuli mainioita miinan polkijoita eturintamalle. Siinä eräitä kuvaavia esimerkkejä, millaisten tyyppien kanssa Israel joutuu sinnittelemään.
Ei ole kunnolla kokeiltu mutta riski on. Iran ei kauaa katsele arabien sortoa.
Muut arabit ei kauaa katsele iranilaisten terrorismusta ja muiden asioihin sekaantumista.
Amnesty International valitsi olla antisemitistinen vihajärjestö. Kristityillä ei ole mitään tekemistä sellaisen järjestön kanssa.
Se on kiilto Iskän silmässä, ei juuri muuta. Mitä pakanat muuta?