Kuulin justihin jostakin että on johonakin joku uutuusjuttu joku pannupitsa. Mistä niitä saa haluaasin kokeella syärä kun johonakin kehuttihin sellaasta. Onko mariantallis vai mihinä? Elmasta ei ainakahan saanu muutaku tavallista pitsaa. Onko se jotenki rasvaasempaa ku pannulla paistettu vai mikä siinon eri? Haluaas vaan pysyä ajan hermoolla, mistä ihimiset näitä tiätää? Veispuukistako, no mullei oo sellaasta.
Saakos jostain pannupitsaa?
Anonyymi
6138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minä jäin myös kaipaamaan 70-luvun paksuja ja mehukkaita pannupizzoja. En piittaa näistä joissa on viisi senttiä syömäkelvotonta koppuraa ympärillä.
70-luvulla ei tiedetty pitsoista vielä mitään. Oot syöny jotakin muuta.
Ei se Lapualla ollutkaan missä söin.
Taisi niiden naikkosten pizzeria kivikuppilassa olla jo 70-luvulla?
Joo, sitä teherään kaffipannulla. Pullataikinaa pualillensa ja muut nasseet perähän. Kiahutetaan niin kauan kun pannu viheltää. Sitte se on valamis.
Mikset leipoisi itse?
https://www.kotikokki.net/reseptit/nayta/279981/Pannupitsa (syntisen hyvä!)/