Kahden poliisin kantotuolissa kuin arvovierasta?
Kannetaankohan Convoy rekkakuskeja yhtä hellästi?
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei ne jaksa nostaa niitä. 50kg ituhippejä vie useamman kerrallaan. Toista se on raavaiden rekkamiesten kanssa. Täytyy tilata nostokurki.
Bopcatilla.
Päivän paras.
Paijaa ja palluttaako sisäministeri yhtä lempeästi? Jopa puolustaa?
Tarjoillaanko mausteet silmille?
Roskasakki lähtenyt rettelöitsemään.
Paikalliset ovat saaneet tarpeekseen mielenosoittajien aiheuttamista merkittävistä häiriöistä. Valtaosa ei tue mielenilmausta.
Valtaosa kanadalaisista ei tue Ottawan mielenilmausta, ja Kanadan raskaan liikenteen alan järjestö on voimakkaasti tuominnut kokoontumisen.
Älä esitä valheellista propagandaa. Kanadassa tähän osallistuu koko kansa, koska siellä ollaan ylpeitä omasta maasta ja halutaan olla vapaita. Tosin kuin Suomessa, jossa myyrät mylläävät johtopaikollakin. Tehden hallaa kansantaloudelle. Ja mediassa perässähiihtäjät valehtelevat kielet roikkuen.
Olipas tuossa pippurisumutetta joiltain toiselle kerrakseen.
Pippurisumutteet poliisilla valmiina kuten Elokapinaa vastaan, kun tukkivat katua istumalla siinä.
En tiedä. Toivoin 14kk sitten, ettei sisällisotapaskaa Suomeen tulisi. Kerroin kymmeniätuhansia kertoja, kuinka pakotukset taikka puolustukyvyttömien kanssa toimiminen on maan edun vastaista. Kuuliko kukaan, ei. Ja sanoinko että on olemassa sellainen asia kuin Jumalan Armo, joka tuollaisten seurauksena vetäytyisi pois meitä sotapaskoilta suojaamasta? Kerroin. Kuuliko kukaan, no ei.
Ja nyt ihmetellään että mitäs seuraavaks. On tuo sitten viisasta, ehkä se sitten on.
Niin kauan aikaa, kun raha ja egoinflaatiot meitä ohjaa ihmisinä, on aina ongelmia tiedossa kansallisella tasolla. Ihan aina.
Jos taas meitä ohjaa lähimmäisenrakkaus, eli siitä toisestaKIN välittäminen, alkaa eheytyminen välittömästi.
Mitä olemme valinneet? Ja mitä valitsemme tänään? Sitä samaa vanhaa paskaa, vai jotakin tuoretta, omaperäistä ja ainutlaatuisen luovaa ja täten virkistävää, eli totuudenpuhumisen ja toisten, tarvitsevien, aidon auttamisen.
Kuinka monta kertaa on minunkin toistettava itseäni sen suhteen, ettei itsekkyydellä pitkälle olla enää oikeasti tässäkään maassa pötkimässä.
Katsokaamme ja NÄHKÄÄMME ajan merkit ja kuinka Suomi on jo ajatumassa sisällissotapaskoihin joista ei ole kuin Suomea sen ulkoatuhoaville etua ja kuinka Suomi on jo pikapikaa pääsemässä jopa Suurvaltojen suunnittelupöydille ideaalina maa-alana jossa toinen toisensa aseistusta pääsevät testailemaan.
Eli siis meidät kaikki vedetään siis(kö) sukupuuttoon, vain ymmärtääksen paremmin jotain toistensa vitun teknologian käytännön kompetenssitasoja?!??!?!?!
Vittu mitä perseilyä. Johto herätys!
:(
Suhkuttaako poliisi myrkkyjä rahtareiden silmiin?
Toivottavasti muutaman r'ssänkätyri saa samalla osansa. Jos niiden rääkyminen avaisi silmät, kuka tätä "korona-kapinaa" johtaa...
ValtaKuuluuKremlille