Hyvät rekkamarssiin osallistujat. Mielenosoituksen kohde olisi paremminkin Kiina, josta viirus päästettin valloillen koko maailman elämää sotkemaan. Miksi vihanpurkuksenne kohdistuu viranomaisiin, jotka tekivät kaikkensa ihmihenkien säästämiseksi. Hyvähän teidän on huudella vaatimuksia suhteellisen hyvän elintason keskeltä. Ruokaa on riittävästi. Kukaan ei ole kuollut nälkään eikä viluun. Hävetkää ja katsokaa miten muualla eletään tautien ja levottomuuksien keskellä. Meillä yhteiskunta toimii. Sairaalat hoitavat ankaran työpaineen alla koronaan sairastuneita. Te marssitte huudellen vaatimuksia niille, jotka parhaansa tekevät, että elämä säiliysi. Mielenosoittajat HÄVETKÄÄ!
Sota-ajan lapsi K. Jussila
Rekkamarssijat
Anonyymi
2
56
Vastaukset
- Anonyymi
Ylläolevan johdosta: asiaa tuossakin on mutta on aihetta myös mielenosoitukseen..
joskin idiootit pilasivat senkin vähän ymmärryksen itse asiaan riekkumisellaan ja epäasiallisella käytöksellä , aivan kuin joku "mamin tonninen " olisi ollut masinoimassa tapahtumaa.. ja kansaa sumutetaan vannomalla eri medioissa ettei polttoaineveroa yhtään koroteta , sama prosentti peritään kuin ennenkin... vaan kun litrat malsetaan, ei puhettakaan prosenteista vaan euroja ja senttejä kassalla vaaditaan... - Anonyymi
Aiotko siis boikotoida "rekkamarssijoita" vai mikä on pointtisi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351333Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941275- 1571178
- 681001
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809