Putler hieroo tyytyväisenä käsiään kun on saanut keinotekoisesti bensan hinnan ylös ja levitettyä trollien välityksellä rokotevastaista mielialaa, mielenosoitukset satavat kremlin pussiin se on fakta, kaikki tämä on venäjän tietoista vaikuttamista länsimaisiin demokratioihin
Convoy miekkari sataa Kremlin pussiin!
Anonyymi
3951
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Veikkaan että tuosta tulee tuhnu, paikalla muutamia kymmeniä
Ei yhtään rekkaa ole paikalla!
Koko miekkari hajoitettu
Hallitus on purkanut korona rajoituksia!
Miekkarille ei ole enää perusteita!
Järjetön miekkari!
Järjetön hallitus!
Niin, Venäjällä!
Mielipuolinen.
Koko projekti on ryssämielisten persujen järjestämä tuhnu
Äitis päästi tuhnun kun sua teki.
Näin se on.
Aluevaali+11%+miltä+tuntuu??
Ei hyvältä.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/timopeltonen/perussuomalaisten-kannatuskriisi-on-vakava-mutta-kannattajat-valitsevat-haaveilun/
🤣🤣🤣🤣
Hallituksen taloutta ja puolustusta tuhoava puuhailu on ollut Puuttinille paljon mieleisempää seurattavaa.
Jos bensavero lasketaan alas niin mistä taikaseinästä rahat ptetaan kun valtion talous on alijäämäinen?
Sen keksiminen ei ainakaan onnistu marinin populistihallitukselta, jonka ainoat keinot ovat jakaa rahat tukipaketteihin ja ottaa velkaa.
Hallitus siis pelaa suoraas ryssän pussiin olemalla niin epäpätevä.
Mielenosoittajat pelaavat ryssän pussiin
Itse sinä mainostat sitä maatasi joka paikassa.
Helsinki miltei tyhjä!!!
Persumiekkariin tulossa vain muutamia autoja!!!
Tuhnu tuli ketään ei vielä näy!!!!
No hyvä.
Venäjän syy, että meillä jopa peruskoulutkin on menneet alaspäin, ja lukutaidottomien määrä kasvaa. Suomalaiset pikkuräkyttäjät eivät voi mitään!
Kostamus polttoaineet 29- 42 centtiä litra kuka varastaa no kuulumme länteen.
Muutama öyhö näkyy live lähetyksessä eduskuntatalon edessä, mannerheimintien liikenne sujuu normaalisti
Kaiken kaikkiaan melkoinen persu pettymys taas 🤣🤣🤣🤣
Onneksi persut epäonnistuu kaikessa.
Hyväuskoiset hölmöt toteuttavat kremlin toiveita
Juuri näin. Ja hölmöt menee ansaan.
Nyt just tuli mielenosoittajia suoraan Helsinkiin venäläisellä bussilla. Saattaa olla Putinkin mukana. Jo Ylen uutisissakin sanottiin, että Putin ja koko Venäjä osoittavat mieltään rakkaassa pikku-Suomessa! Ah ja Voih!
No kenen pussiin menee länsitrollin häiriköinti ja natopalstan imperialisointi täällä?
Tiltulle meni ihon alle 🤣🤣🤣🤣
Convoy teltalla aamuörinää 🤣🤣🤣 ääripersu heräilee krapulassa 🤣🤣🤣
Convoy-pellet häpäisevät Suomen lippua.
Kävin kansakoulun loppuun ja Isä antoi minulle puukon, sukset ja sata metriä etumatkaa. Sinne jäi lutakon torppa ja 11 sisarusta. Sisarukset ovat aika eri näköisiä, kuka vaalea suoratukkainen, kuka tumma kiharatukkainen. Silmien värejä on koko skaala mutta ei siitä sen enempää.
6 päivää hiihdin Helsinkiin ja pääsin sen aikaiselle Wärtsilän laivatelakalle töihin sekatyömieheksi. 15 neliön vinttihuoneen sain puukäpylästä jossa olen asunut koko aikuisikäni. Rahat ei tahtoneet riittää edes ruisleipään, suolamuikkuihin, viinaan ja tupakkaan mutta hengissä on pysytty. Muniani en ole nähnyt enää 30 viimeisen vuoden aikana kertaakaan. Aivan kuin asuttaisi eripuolella planeettaa.
Niin ja huulipunapersu
minusta tuli sen takia kun Halla-aho lopetti ja ketäpä muuta sitä olisi voinut kannattaa kuin sitä lähintä veljespuoluetta. On juotu kaikkea paitsi sulaa lyijyä ja tapeltu ja luottotiedot on menneet jo ammoisina aikoina kun valtio ei maksanut minun velkoja. Naista olen saanut kaksi kertaa ja molemmat karkelot kesti puoli minuuttia.
Aikanaan kotona ja myöhemmin telakalla kaikki vihasivat kaikkia ja niin minäkin opin vihaamaan kaikkea mikä ei muistuta minua. Sillä ihmisten vihaaminen kuuluu persu habitukseen .Vaikka reuma runtelee ja hampaat ovat vain kaukainen muisto, niin päivääkään en vaihtaisi pois.
Terveisin: Kaarlo persumies
Näkyykö sossun elätti Jugia??
Tai hanhikaria
Hörhötoli häpäisseet suomen lipun laittamalla venäjän lipun sen päälle. Putlerin "paskiaiset!
Desatti bäcman asialla????