Lopettakaa kusetus yksityiset

Nyt lopettakaa,liikkeellä ei ole vara korjata teidän piilovika pommeja seuraavalle takuuseen. Sanokaa suoraan kun tuotte vaihdossa autonne viat. Säästytte tekin ^^No parempi etten sano,Ei joudu ...... teeseen
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Itse huijaan yksityisiä liikkeessäni. Ostan auton 15000e ja myyn 15500e maksan verot palkat kulut ym ym niin käteen jää 14000e. Lähtekää yrittäjäksi ja kuunnelkaa vielä vittuilut päälle. Kova ala.

Äänestä
  • Laitapa korkki kiinni jo.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Laitapa korkki kiinni jo.

    Lopeta juominen ja lääkkeet.

    Äänestä

Takuu autoilla kannattaa vain tehdä kauppaa.
Ei vanhemmilla.
Onneksi monessa 5-7 vuotta takuuta paitsi saksan vikapesissä.

Äänestä
  • Mitä halvempi sitä parempi kate. 66vkokemuksella

    Äänestä

Niin prosentuaalinen kate.
Mutta takuuautoissa jos vikaa ei vie katetta.
Eikä tarvi riidellä.
Ja takuuautoissa asiakkaat pitävät aina täyden huoltokirjan.

Äänestä
  • Huoltokirjoja on kiva täytellä varsinkin syksyn pimeinä iltoina mökillä minkä puu hommista irtaantuu.

    Äänestä

Onneksi takuuautoissa on jo elektroninen.

Äänestä

Liikkeellä on vara korjata koska työntekijälle menee palkka teki hän tai pyörettelee sormia huollon puolella. Ja saavat hommattua osia yhtä edullisesti nettikaupasta jos haluavat.

Mutta parhaassa kunnossa olevat autot ostetaan suoraan käyttäjältä. Myös ostaja saa tiedon että esim jarrulevyt ja palat uusittu eikä ole moneen vuoteen niiden puolesta huolta.


Ihminen voi mennä autokauppaan ja ostaa auton leimat ja huollot ei kerro ostovaiheen auton kuntoa ja kulutusosien kuntoa. Jakopääkin voi olla heti vaihdon tarpeessa jonka ostaja huomaa vasta kotona.

Äänestä

Noita "auto24" ja jne. varaosakauppoja netissä sanotaan automyyjien paratiisiksi.

Aijaa, onko pallonivel väljä.
No tuo auto ensi viikolla meille, niin vaihdetaan uusi, eikä maksa mitään.
Pallonivel netistä 6€ ja asentajalta joutoaikaa pois 0,5h.mieluummin

Kun se pallonivel on väljä puolen vuoden / 5000km päästä, niin voi voi.

Äänestä

Älä valitse aina halvinta.
On siellä merkki niveliäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt lopettakaa,liikkeellä ei ole vara korjata teidän piilovika pommeja seuraavalle takuuseen. Sanokaa suoraan kun tuotte vaihdossa autonne viat. Säästytte tekin ^^No parempi etten sano,Ei joudu ...... teeseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu