Ei KANNATA OSTAA SÄHKÖ VOLOVOO LAPPII EI PÄÄSE PERILLE

Pitkien etäisyyksin Lapissa ensimmäisten sähköautojen noin 200 kilometrin toimintasäde oli liian lyhyt”, sanoo Wetterin Rovaniemen yksikön automyyjä Heikki Ylitalo.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jaaha .

Äänestä

Eipä tuolla automyyjällä paljon hajua asiasta ole. 10 vuotta sitten tulivat ensimmäiset sarjatuotantosähköautot eli 24 kWh:n akulla varustetut Nissan Leafit, millä latinki riitti maantieajossa hiukan yli 100 km. Vasta 2018 tuli Leafiin 40 kWh akku, millä pääsee sen 200 km.

Äänestä

En osta volvovoo muutenkaan kiinalaisii kikottimia ovat yäks

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pitkien etäisyyksin Lapissa ensimmäisten sähköautojen noin 200 kilometrin toimintasäde oli liian lyhyt”, sanoo Wetterin Rovaniemen yksikön automyyjä Heikki Ylitalo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu