Eu mepit,joku helvetin harakka ym.vaatii suomelle tiukempia päästö tavoitteita.Kuka poliitikko ja mikä puolue sanoisi ennen ensi vaaleja SUOMI ENSIN JA SEN JÄLKEEN EU VAATIMUKSET.,ääni vuöry ja vaalivoitto.Yksin kertaista. Ei vaan yhtä helvetin poliitikkoa löydy sitä sanomaan näistä meidän hallituksen lammaslaumasta.Jokainen pelkää että vaalien jälkeen ei ovi Brysseliin aukeaisi.No ymmärtää sen,ei siellä kukaan ole kansan vaan omalla asialla.
Ilmasto ja muutos
5
85
Vastaukset
- Anonyymi
Keskusta keksi juuri kilometriveron. Harmittaa todella paljon, että annoin ääneni heille aluevaaleissa.
- Anonyymi
Tämä vihree maailmaparantamisen vouhotus tulee maksamaan Suomelle useita miljardeja vuosittain..Hinnat vaan nousee.
Mitään vitun sähköautot,eikä tuulivoimat ei tätä pelasta.
Päinvastoin,tässä taas näkee,että kiivetään perse-edellä puuhun. - Anonyymi
Koko hiilettomyysvouhotus pitää lopettaa sekä kaikki hiilidioksidiin liittyvät tavoitteet ja toimet unohtaa! Ilmastonmuutoksen torjunta on pelkkää joukkopsykoosia, sillä ilmasto on aina muuttunut ja muuttuu jatkossakin paljon nykyistä enemmän ihan muista syistä, kuin ihmiskunnan hiilidioksidipäästöjen takia!
Esimerkiksi luonto tuottaa hiilidioksidia KAKSIKYMMENTÄ KERTAA IHMISKUNTAA ENEMMÄN ja kasvit tarvitsivat sitä lisää vielä tuplasti sitäkin enemmän kasvaaksen hyvin.
MUTTA, mitä Suomen hallitus voisikaan tehdä ilmastonmuutoksen todellisille aiheuttajille, kuten auringolle, maan kiertoradalle, pilville, tulivuorille, merille, leväkasveille, maaperän ja biosfäärin metaanipäästöille ja niin edelleen. 😵💫 Ei mitään! - Anonyymi
Suomi ei voi saada aikaan ilmastonmuutostoimillaan yhtään mitään, mutta taloutemme voimme toki tuhota! Maahanmuutto toimii ihan yhtä "hyvin".
- Anonyymi
Taloutemme on tuhottu jo ja kansa jaettu kahtia. Kansalaistottelemattomuus lisääntyy vaan. Vuoden 1918 tunnelmissa eletään. Toivottavasti päättäjät reagoisivat ennen kuin on myöhäistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!992218- 841955
- 511543
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai481486- 1531466
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481364Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441294Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261156- 1091095
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251074