Kaikki internetissä on totta!

Anonyymi

Muistakaa heti laittaa kavereille jakoon kaikki.

8

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      KIkki valta meziassa on totta muistakaa laittaa heti kaikki jakoon.

    • Niin..., kiitos hieman kärjekkäästä aloituksestasi.

      Vanhemmat palstalaiset muistavat oikein hyvin aikoja ennen internetiä.
      Kaikki asiat olivat silloin paljon paremmin kuin nyt.
      Kuuntelimme puoli yhdeksän uutiset eikä niitä kukaan kyseenalaistanut ikinä.

      Ne olivat onnen aikoja.

    • Ei ole. Internetissä on paljon myös erilaisia trolleja ja sellaisia, jotka haluavat tahallaan olla sekottamassa pakkaa. Näitä trolleja on myös muuallakin, kuin netissä, mutta netissä ne ovat tehokkaimmillaan. Trollien tehtävä on saada ihmisiä epäilemään kaikkea. He sotkevat tahallaan keskusteluja, esiintyvät milloin minäkin niin, että kukaan ei usko enää niihinkään, jotka puhuvat aidosti oman uskomuksensa pohjalta. Jopa flättäreitä on tästä syystä epäilty usein syyttä trolleiksi. Näin maatietoinen viestintä halutaan tyrehdyttää. Myös täällä on trolleja, jotka esiintyvät flättäreinä olematta sitä oikeasti. Ja tämä on valitettavaa. Trolleja on kaikkialla netissä, eikä tavan tallaaja välttis aina heti huomaa, kuka on trolli ja kuka ei.

      • Lisään tietysti, että toisaalta ei ole meidän tehtävä selvittää, kuka on trolli ja kuka ei. Eikä alkaa väittelemään tai nostelee trollikortteja joka tilanteessa esiin. Me kun emme voi suoralta kädeltä tietää, kuka on trolli ja kuka ei. Myös mua on saatettu epäillä trolliksi.


      • Anonyymi
        Maatietoinen kirjoitti:

        Lisään tietysti, että toisaalta ei ole meidän tehtävä selvittää, kuka on trolli ja kuka ei. Eikä alkaa väittelemään tai nostelee trollikortteja joka tilanteessa esiin. Me kun emme voi suoralta kädeltä tietää, kuka on trolli ja kuka ei. Myös mua on saatettu epäillä trolliksi.

        No kumpi on parempi vaihtoehto :olla trolli vai olla sivistykseltä sillä tasolla että uskoo maailman olevan litteä? Vastoin kaikkia luonnonlakeja ja todisteita..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      89
      8263
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4728
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4381
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      45
      2585
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      98
      1468
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1296
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      40
      1237
    8. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1150
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1142
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1090
    Aihe