Niin herkullinen aihe että en millään voi pitää tätä sisälläni. Kun Maria pääsi sairaalasta ja antoi ensimmäisen tiedotteen tiedotusvälineille niin hän ilmoitti että tyttö tuli. Aluksi tämä tavallaan järkytti minua mutta ajan myötä se on alkanut huvittamaan. Mistä ihmeestä Ohisalo tietää tässä vaiheessa että hänen lapsensa valitsee sukupuolekseen tytön/naisen. Eikö Marian maailmankuvaan eli intersektionaalisuuteen kuuluu että henkilö voi itse valita sukupuolensa niistä lukemattomista vaihtoehdoista mitä nykyään on kehitetty.
Koska Maria oli niin varma että hänen oletettunsa valitsee sukupuolekseen tytön/naisen niin oliko se Freudilainen, muisto ajasta kun hän oli vielä järjissään ( ennen WOKEN aivopesua) vai onko kyseessä pahin vaihtoehto eli salaliitto. Salaliitolla tarkoitan että oletetusta kasvatetaan väkisin nainen ja hänen kansalle markkinoimansa intersektionaalisuus on vain tapa hallita (hajoita ja hallitse) kansaa jolloin kansa (etenkin miehet) ovat heikkoja ja epävarmoja identiteetistään jolloin alusta asti sukupuolestaan varmat naiset hallisevat.
Maria Ohisalon jälkikasvu
0
148
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3001040Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni61857- 76825
- 69712
- 67691
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et39668Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34577- 43570
- 48507
- 40505
