Suomelle on ovi auki sotaan

Suomelle on aina ovi auki sotaan. Näin on NATO luvannut.

Tulisiko tuollainen ovi kuitenkin pitää mieluummin kiinni?
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

NATO demokratiaan kuuluu että vapailla vaaleilla valitut, vääränlaiset mielipiteet omaavat poliittiset vaikuttajat ja päätöksentekijät erotetaan tai heidät laitetaan eroamaan. Näin tasoitetaan tietä NATO myönteisyydelle.

Äänestä

NATO on pelkkä rikollisten terrioristijärjestö ja palkkamafia joka raivaa pienimmätkin esteet tieltään keinoja kaihtamatta.

finis mediis iustificat

Äänestä

Öhöm, miksi keskustelet itseksesi ja teet kuvitteellisia päätelmiä vailla totuuspohjaa?

Tuollaisessa tilanteessa olisi syytä hakea apua terveyskeskuksesta, rohkeasti vaan liikkeelle!!

1Äänestä
  • Henkilökohtaiseen hyökkäykseen ryhdytään kun hyökkääjä kokee omat validit ja relevantit argumentit itse asiasta koetaan vajaiksi tai puuttellisiksi. Mutta tämähän on tuttua nurkkaan ahdistetun NATOlorton taktiikkaa tälläkin palstalla.
    Eli kiteytettynä: Hyökkääjä ei kykene älyllisesti (ihmisen mittapuulla) keskustelemaan aloituksesta vaan kohdistetaan avointa vihamielisyyttä ja maalitusta aloittajan henkilöön.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Henkilökohtaiseen hyökkäykseen ryhdytään kun hyökkääjä kokee omat validit ja relevantit argumentit itse asiasta koetaan vajaiksi tai puuttellisiksi. Mutta tämähän on tuttua nurkkaan ahdistetun NATOlorton taktiikkaa tälläkin palstalla.
    Eli kiteytettynä: Hyökkääjä ei kykene älyllisesti (ihmisen mittapuulla) keskustelemaan aloituksesta vaan kohdistetaan avointa vihamielisyyttä ja maalitusta aloittajan henkilöön.

    Kykenetkö itse muuhun kuin litaniaan haukkumasanoja?

    Äänestä

  • Niin. Miksi Nato Tiltut eivät hae apua terkkarista vaikka ovat KIPEÄSTI sen tarpeessa?

    Äänestä

Kaasu sotaa on Jenkki Nato pitänyt yllä vapaita valtioita vastaan.

Äänestä

Niikon lausunnon käsittely on nurinkurista. Ukrainan kriisissä tärkeintä on siis se, ettei Suomen tietä Natoon saa sulkea. Rauhasta viis.

Osoitti sen, ettei meikäläisten Nato-kiihkoilijoiden propagandaa saa häiritä. Totuus on se, ettei Ukraina millään kriteereillä täytä Nato-jäsenyyden ehtoja.

Äänestä

” Suomelle on aina ovi auki sotaan. Näin on NATO luvannut. ”

Eipä ole julkisuudessa moista “lupausta” näkynyt? Taisipa syntyä vain avaajan lahon kaalin sisällä!

Äänestä

Nato Tiltujen raivo repesi kun Nato-ovea oltiin sulkemassa!

Niikko teki hyvän avauksen aiheesta.

Nyt Nato-ovien sulkemisen täytyy jatkua!

Äänestä
  • Ilmeisesti Niikko itse ei ole samaa mieltä kun lausuntonsa takia erosi virastaan!

    1Äänestä

” Totuus on se, ettei Ukraina millään kriteereillä täytä Nato-jäsenyyden ehtoja.”

Entä sitten? Ei ole valiokunnan puheenjohtajan tehtävä ottaa siihen asiaan kantaa!

1Äänestä
  • Näin asia vain on.

    Äänestä

  • Valiokunnan puheenjohtajalla on oikeus mielipiteeseensä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomelle on aina ovi auki sotaan. Näin on NATO luvannut.

Tulisiko tuollainen ovi kuitenkin pitää mieluummin kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu