Iivo Niskasella uuden sukupolven doping käytössään?

Anonyymi

16

256

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilman dooppausta on turha odottaa menestystä kestävyyslajissa, jossa doping on tunnetusti näytellyt keskeistä osaa.

      • Anonyymi

        Puhuu sohvaperuna joka ei tunne sanaa urheilu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Puhuu sohvaperuna joka ei tunne sanaa urheilu.

        No ehkä tunteekin ja tuntee niin hvyin, että tajuaa sen faktan että kiusaus on aika suuri käyttää vastaavia aineita kuin pahimmat kilpailijat kun tietää että muuten on mahdotonta menestyä.

        Ei kukaan ole niin ylivertainen, että voisi antaa muiden käyttää ja itse voittaa, ei kukaan, ei edes Iivo. Iivolla on paras tekniikka, paras kalusto, paras kunto ja parhaat lääkkeet. Näin se voitto otetaan.


    • Anonyymi

      Norjan Johaug hiihtää ja voittaa, vaikka on jäänyt kiinni dopingista. Norjalaiset tukivat Johaugia dopingkohusta huolimatta, hänelle maksetut palkkiot vain kasvoivat.

      Toisin kävi Myllylälle meillä Suomessa. Suomalainen petti ja suomalaiset mollasivat päättäjistä alkaen hänet maan rakoon, Myllylä masentui ja menehtyi lopulta suruun ja alkoholiin. Suomalainen on kaikessa suomalaista vastaan, niin tämäkin avaus.

      Iivo on Suomen hiihtäjä ykkönen ja hiihtää puhtain keinoin. Jos dopingilla pärjäisi, mitalin saajiksi olisi paljon enemmän yrittäjiä. Niin ei kuitenkaan ole. Vain harvat pääsevät voittajiksi, kakkosiksi ja kolmansiksi.

      • Anonyymi

        Mites Kuituselle sitten kävi? Hänestä tuli aikansa kansallissankari Suomessa. Miksi ette puhu asioista siten kuten ne ovat.

        Myllylä ei jatkanut uraa, siksi kävi kuten kävi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mites Kuituselle sitten kävi? Hänestä tuli aikansa kansallissankari Suomessa. Miksi ette puhu asioista siten kuten ne ovat.

        Myllylä ei jatkanut uraa, siksi kävi kuten kävi.

        Iivo se osaa!


    • Anonyymi

      Aijai kun kommaria vituttaa kun SUOMALAINEN voitti ja PUHTAASTI, ;) 🤡

    • Anonyymi

      Lahden katastrofin jälkeen sanottiin että Suomen hiihto ei tästä nouse. Mutta nousi se.

    • Anonyymi

      Putinisti katkeranna Bolsun romahduksesta.

    • Anonyymi

      Aina suomalaiset nokkii omiaan. Tämä muussakin kuin urheilussa. Mitkä muut maat nokkii omiaan? Ei mitkään. Kirjakin vetää aina kotiinpäin kaikessa.

      • Anonyymi

        Siis Norjakin vetää kotiinpäin kaikessa.


      • Anonyymi

        Tässä maassa on itsensä ruoskimisen kulttuuri jota ei missään muussa maassa ole.


    • Anonyymi

      Toiset kehittyy ja pärjää kovalla treenillä toiset ei ja sorrutaan vippaskonsteihin kuten norjalaisetkin tai monet heistä.

      • Anonyymi

        hohhoijaa...100 % tänään viivallaolleet ovat lääketieteen tukemia. Kukaan ei pärjää kaurapuurolla ja ruisleivällä, ei edes mustikkakeitolla höystettynä. Miksi tuota Suomen puhtautta pitää korostaa? Kaikki jotka ovat viivalla ovat lähtökohtaisesti yhtä puhtaita ja se pitäisi vaan hyväksyä. Parhaat voittavat ja sillä hyvä. Jos vilppiä on käytetty jaetaan mitalit sitten uudestaan...


    • Se pitää vain hyväksyä että huippu urheilussa doupataan. Iivot ja kumppanit käyttääkö vain Herra tietää. Tää on vain asia joka pitää hyväksyä.

      Kiitos Iivo, Kerttu ja kumppanit mitaleistanne! Uskon että tähän yhtyy koko Suomen kansa!

    • Anonyymi

      rwe

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      16
      1741
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      140
      1712
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      307
      1361
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1098
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      209
      1092
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      132
      998
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      965
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      935
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      915
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      898
    Aihe