Minua kiinnostaa onko mahdollista suorittaa siviilipalvelus lastensuojelussa.
Itsellä takana kaksoistutkinto lähihoitaja YO, ja tarkoituksena olisi pari vuotta vielä kypsyä ja sitten lähteä opiskelemaan sosionomiksi ja erikoistua lastensuojeluun.
Sattuisiko tämän näkemään yksikään jolla olisi kokemusta lastensuojelussa työskentelystä itse sivarina tai sivarista työryhmässä tai yksikössä?
Kiitos jo etukäteen.
Siviilipalvelus lastenkodissa/lastensuojelussa
3
172
Vastaukset 3
- Anonyymi
Henkilö joka ei ole valmis puolustamaan isänmaataan ja kansaansa ulkopuoliselta pahuudelta ei varmasti ole oikea henkilö lasten parissa työskentelyyn.
Kaikki normaalit vanhemmat eläimiä muöten tekevät kaikkensa suojellakseen lapsiaan. Sivarit, totaalit yms. jotka ovat korkeintaan aukaisemassa tarhojen ja koulujen ovia hyökkääjille lasten teurastamiseksi on pidettävä kaukana lasten elämästä.- Anonyymi
Olipas lapsellinen kommentti, et taida olla mikään kypsä henkisesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olipas lapsellinen kommentti, et taida olla mikään kypsä henkisesti.
Taidat olla sivari, mukamas hyvän asian puolesta mutta et tekisi mitään estääksesi pahuutta vahingoittamasta lapsia.
Kuten Ukrainakin osoittaa niin Venäjän pahuus siellä tappaa, raiskaa ja tuhoaa niin paljon kuin ehtii. Jos tuollaista pahuutta ei ole itse valmis estämään niin ei todellakaan ole asiaa mihinkään lasten kanssa työskentelyyn. Kuka antaisi lapsensa hoitoon sellaiselle joka ei lasta suojelisi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061271
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94898Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31804- 66693
- 32635
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93632S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10476