Suomi käy malliksi Ukrainalle

Suomea voi suositella malliksi Ukrainalle vuodesta 1991 alkaen. Eli Ukraina liittyisi EU:hun ja sillä olisi Nato-optio ja Nato pitäisi ovea auki sille.

Tämä olisi ukrainalaistenkin mieleen.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Neuvostoliiton aikainen Suomi on mennyttä maailmaa johon ei voi palata .

Äänestä
  • Ei täysin eri maailmaa voi jäljitellä nykyajassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomea voi suositella malliksi Ukrainalle vuodesta 1991 alkaen. Eli Ukraina liittyisi EU:hun ja sillä olisi Nato-optio ja Nato pitäisi ovea auki sille.

Tämä olisi ukrainalaistenkin mieleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu