Iltasanomissa juttu kuinka Parkkipate kohdistaa pysäköintifasismiaan Suomessa ulkomaalaisiin. Nyt useat virolaiset ovat saaneet jopa kymmenen vuotta sitten jo maksetusta parkkisakosta vielä perintäkirjeitä. Ikävää että Parkkipate on ottanut avoimen rasistisen linjan rahastukselleen ja kohdistaa sitä nyt ulkomaalaisiin.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008604781.html
Tuossa tapauksessa virolainen joutui pankista tilaamaan maksullisen kopion vanhasta tiliotteesta jonka toimitti Parkkipatelle. Parkkipate ei ollut sitten edes pahoitellut tapahtunutta saatikka maksanut tiliotteen tilaamisesta tullutta maksua.
ParkkiPate kohdistaa parkkifasismia ulkomaalaisiin
4
146
Vastaukset
- Anonyymi
Pate siis yrittää saada ulkomaalaisia uhrejaan maksamaan uudelleen kauan sitten maksettuja maksuja. On se hieno firma.
- Anonyymi
Kulut aiheettomasta perinnästä kuuluvat Parkkipaten maksettavaksi; lasku sisään ja tarvittaessa antaa kalliin juristin hoitaa saatavan lainvoimaisuuden hakeminen.
- Anonyymi
Mitä rasistista se on?
Jos on yksityisoikeudellisen valvontamaksun saanut niin se pitää maksaa. Onko muka kaikki ulkomaalaiset maksaneet sen ja sitä karhutaan heiltä myöhemmin?
Myös pysäköintivirhemaksu tulee maksaa on sitten ajoneuvo Suomen rekisterissä tai ei!- Anonyymi
Lue tuo juttu. Kyse on siitä, että firma yrittää saada vuosia sitten maksettuja maksuja uudelleen maksuun. Sellainen moraali sillä firmalla.
Mitä tekemistä pysäköintivirhemaksulla on tämän asian kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467515
- 334143
- 573655
- 503160
- 172836
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562426- 542358
- 402309
- 432288
- 162256