Poliisin resurssit ei enää riitä

Estämään räjähdysmäisesti kasvavaan nuorison jengiväkivaltaan.
Mitä tekee vihervassurisuvakkihallitus,?
kääntää ongelmalle selän ja leikkaa poliisin määrärahoja.
Näin toimii vain hallitus, mikä ei arvosta isänmaataan.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Viheriäiset toitottaa ilmoston muutosta😳. Ei meillä nähdä asijoita pääasia on olla hyvivointi maa🤫

Äänestä
  • Onko hyvinvointimaa, jos....
    Kantäväestö, lapset, nuoret , vammaiset jopa vanhukset joutuu uhreiksi?
    Kun verovaramme syydetään eu lle, ja ulkomaille?

    Suomen kansa ensin.
    Ensin, on sijoitettava omaan kansaan. Sen hyvinvointiin, ja turvallisuuteen. Nyt näin ei tehdä.

    Nyt höpötetään, tarvitaan työvoimaa. Sen varjolla otetaan sitten elättejä, joista karmeat kulut, ja turvallisuusuhka kantäväestölle, joka maksaa nuokin kulut.

    Paremmin pärjätään ilman noita rikoksia tekeviä, ja omasta tahdostaan työttöminä olevia, jotka ei tuota mitään. Kulut ovat kuitenkin isot. Eivät elinikänään pysty maksamaan kulujaan.

    Kansalaisten määrän jatkuva kasvattaminen ei edes ole järkevää. Mitä enemmän ihmisiä, sen enemmän roskaa ja kuluja.

    Suomi ja Suomalaiset ensin.

    Nyt etsin puolueen, joka ajattelee kuten minä. Ja äänestän jatkossa heitä. Onko winkkejä?....toki tarkistan ne, enkä äänestä suvakkeja...

    Äänestä

  • Eikö nämä stanan taukit ymmärrä, että täällä on sakkia ketkä ei HALUAKAAN kotoutua tänne. Ei siis ole pienintäkään halua omaksua näitä suomen lakeja ja sääntöjä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikö nämä stanan taukit ymmärrä, että täällä on sakkia ketkä ei HALUAKAAN kotoutua tänne. Ei siis ole pienintäkään halua omaksua näitä suomen lakeja ja sääntöjä.

    Ketäs se kotoutus sana nyt noin kirpaisi, että se piti poistaa. Heh, kotoutus, jo sananakin absurdi.

    Äänestä

Kansa joutuu uhreiksi, ja maksajiksi.

Äänestäkää Viisaammat päättäjät. Päättäjät jotka on oman kansan puolella, ja tekee päätöksiä oma kansa edellä!

Nyt päättäjämme on eu n, ulkomaiden ja ulkomaalaisten etujen ajajia, meidän maksaessa kulut....

Äänestä

Poliiseja lisättävä, palkkaa heille lisää. Lisää myös vapautta toimia oman kansan etujen mukaan.

Äänestä
  • Poliisin piitää mennä ongelmapaikkoihin jalkaisin, eikä hieroa ahteriaan lämpöisen wolkkarin penkkin.
    Pääasia on, että "vepasto" toimii.

    Äänestä

Poliiseille ei tällä ideologian sumentamalla hallituksella rahat riitä, mutta laittomasti maassa oleville järjestellään elinikäistä elätystä kiireellä, eikä rajaturvallisuuden vahvistamiseksi ole kiirettä.
Mihin olet menossa Suomi?

Äänestä
  • Äänestämäämme suuntaan, pohjalle.

    Äänestä

Sisäministerin pitäisi huolehtia maan sisäisestä turvallisuudesta, mutta toimii täysin päinvastoin. Onko oikealla puolueella sisäministerin salkku?

Äänestä

Ai mikä lääkkeeksi ,no tietenkin Villin lännen tapa eli kaikille aseet vapaiksi. Ja mikä silloin oli parasta kaikkein hulluimmat ja rikollisimmat tapettiin armotta ensimmäisinä ja he joutui myös ensimmäisinä tappeluihin elämästä ja kuolemasta ja lopulta hävisivät aina,kansa puhdistui ja lopulta oikeus voitti. Kaikki pahisjengit hävisi, loppu ajasta Villi länsi oli hyvinkin puhdasta aluetta 1900-luvun alussa,rikolliset tiesi että kuulaa tulee varmasti kohti jos vähänkin alkaa rötöstelemään. Vasta kun automaatti aseet tuli kuvioihin tilanne karkasi taas hallinnasta 1915 jälkeen kun alkoi 1 ms.

Vain villin lännen kertalaukeavat aseet voi sallia,ei automaatti tai edes puoliautomaatti aseita että ei voi mitään sotia alkaa pitämään.
Ja tietysti nykyisin luotiliivit ja kasvosuojat ,tuolloin ei haavoitu niin pahasti,ennen ei niitä ollut mutta nyt on.

Luulen että kaikki rikollisuus pienenee minimiin kun kaikki tietää että jokaisella on puolustusaseet matkassa ja kotona sekä jos tahtoo elää.

Äänestä

Eilen tuli elokuva jossa lasten käyttäminen "näyttelijöinä" olisi Suomen lain mukaan lastensuojelurikos.
Amerikan koko manner tulee tuhoutumaan sen veren vuodatusten takia.

Ilmestyskirjassa kerrotaan marttyyreista. Ehkä he ovatkin lapsia, joita vihataan kaikkialla maailmassa, jopa Suomessa.

Koska Suomi on vihannut lapsia jo ainakin vuodesta 2015 niin kosto tulee hallitsijoille heidän omilta lapsiltaan.

Äänestä

Mutta terroristiäidit on Suomessa sopivia huoltajia lapsille. Jopa sillä perusteella ne haettiin isolla rahalla loppuelämän ylläpitoon tänne suoraan leiriltä ja perusteena käytettiin lapsen etua.

Äänestä
  • Sisäministerin murheita, hän hoitaa ongelman tai luovuttaa paikkansa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sisäministerin murheita, hän hoitaa ongelman tai luovuttaa paikkansa.

    Luutko, että kumpainenkaan noin noista toteutuu?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Luutko, että kumpainenkaan noin noista toteutuu?

    Muistan sisäministerimme alkutalvesta YLEn uutisissa sanoneen, että suomessa on 17 000 poliisia. Jutussa puhuttiin poliisille hankittavista sähköautoista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Estämään räjähdysmäisesti kasvavaan nuorison jengiväkivaltaan.
Mitä tekee vihervassurisuvakkihallitus,?
kääntää ongelmalle selän ja leikkaa poliisin määrärahoja.
Näin toimii vain hallitus, mikä ei arvosta isänmaataan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu