Pakanallinen keskus Röykkään?

Anonyymi

Toivottavasti tuo hanke ei saa tuulta siipien alle. Suomen kansa ja maa on alennustilassa monella tavoin. Ollaan kääntämässä kokonaan selkä Jumalalle ja hylkäämässä Raamatun Jumala. Rukoillaan että vielä saisi tulla kansallinen herätys ja monet saisi kohdata pelastuksen Jeesuksessa Kristuksessa ennen kuin Jeesus tulee hakemaan omansa. www.tuleuskoon.fi

7

1071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No eipä pelko niin kauan kuin noidilta puuttuu ne 30 000 000 euroa.

    • Anonyymi

      Typerää, mutta niin on kristinuskokin vain ikivanhaa harhaa ja huijausta.

    • Anonyymi

      Eletään sekulaarisessa yhteiskunnassa, ei täällä uskontoa enää tarvita. Jos nyt joku haluaa jumalaan uskoa, niin kai sen voi tehdä itsekseen kotonakin ja pitää kitansa siitä kiinni.

      • Anonyymi

        Ei muuten käy!
        Ainakin ev.luttilaiset pitävät kyllä huolen siitä, että kaikki saavat kuulla kuinka erinomaisia he ovat ja kuinka moraalimme perustuu kristillisille arvoille...

        Mutta sitä eivät nuo oman hännän nostajat näytä tajuavan, ettei edes ole olemassa mitään kristillistä moraalia. Tuo on muuten Ev. lut. kirkon kanta asiassa!

        Miksi muuten uskonnollisella, siis aatteellisella toimijalla pitää olla oikeus periä jäsenmaksunsa ulosottokelpoisena verona?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei muuten käy!
        Ainakin ev.luttilaiset pitävät kyllä huolen siitä, että kaikki saavat kuulla kuinka erinomaisia he ovat ja kuinka moraalimme perustuu kristillisille arvoille...

        Mutta sitä eivät nuo oman hännän nostajat näytä tajuavan, ettei edes ole olemassa mitään kristillistä moraalia. Tuo on muuten Ev. lut. kirkon kanta asiassa!

        Miksi muuten uskonnollisella, siis aatteellisella toimijalla pitää olla oikeus periä jäsenmaksunsa ulosottokelpoisena verona?

        Ei ihme, että noita huuhailijoita riittää, kun lehdissä on horoskooppeja ja esim. Me Naiset lehdessä mitä kummallisempaa huuhaata. Ihan kuin naiset ei kykenisi ajattelemaan järkevästi. Ikävästi sanottu kyllä, mutta miksi ne tuollaista hömpää kaipaavat?
        Enkä kyllä pidä uskonnollisuutta mitenkään parempana kuin noita hömppiä.


    • Anonyymi

      Röykän sairaala-alue rakennuksineen on myyty Röykkä Investille jossa osakkaana muiden muassa näyettlijä Jasper Pääkkönen.

      • Anonyymi

        Kappas, mielenkiintoista!

        Ovat panneet melkoisesti pääomaa likoon ja kyllä ylläpitokustannuksetkin ovat melkoista luokkaa.

        Toivotaan tsemppiä ja menestystä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      278
      2593
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2443
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      51
      2182
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      67
      1844
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1618
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1544
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1396
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1288
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      87
      1099
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      76
      1089
    Aihe