Mutta hän onkin Euroopan ainoa traditionaalinen konservatiivi. He ovat yleensä geopolitiikassa niitä menestyjiä.
Putin voittanut kaikki sotansa eikä voittoputki katkea
Anonyymi
7<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
On kiistaton tosiasia ettei radikaaleista ja Usan demokraateista ole viisaiksi ulkopolitiikan osaajiksi. He yleensä saavat aikaan vain katastrofeja. Ulkopolitiikkaan pitäisi valita perinteisiä konservatiiveja jotka osaavat viisaan diplomatiaa.
Eli sinäkin tunnustat että hän on sotahullu diktaattori joka haluaa vain pahaa muille.
Ainoa eurooppalainen valtionpäämies joka on aloittanut lukuisia sotia ja typerys kuvittelee, että sellaisella asialla kannattaisi ylpeillä. Miten vastenmielistä barbaarista idioottimaisuutta.
Olisi upeaa jos vaihtaisi nimen takaisin Neuvostoliitoksi.
Arvostan Putinin konservatiivisuutta. Monet persutkin arvostavat.
Hyökkäys romahduttaisi pörssikurssit, sitten menisin haaskalle
Putin on uskovainen konservatiivi. Venäjällä ollaan uskovaisia. Putin kävi Saksassakin kirkossa, kun oli KGB:n hommissa. Kovin on hyvä ja laupias mies hän. Jumalattomat kommunistit lännessä saa Jumalan vihan niskaansa. Niin se vain on. Fakta.