Ay nostaa kojamo vuokra-asuntoja vuokrista verotonta osinkoa 6 milj. € ja joku norjalainen miljonäärikin saa voittoa. Duunarien ja köyhien ylisuurista vuokrista jää voittoa jaettavaksi.
Miksi kukaan äänestää sdp-ay järjestöjä tai edes kuuluu niihin mitenkään?
Sairaita laitoksia.
Miksi kukaan äänestää sdp-ay järjestöjä tai edes kuuluu niihin mitenkään?
Sairaita laitoksia.
Vastaukset 4
Vanhimmat
AY-verenimijäriistäjät imevät vuokralaiset kuiviin.
Ja muut veronmaksajat, jotka joutuvat maksamaan ylisuuria asumistukia. Asumistuet pitäisi lopettaa tai laittaa kiinteäksi esim. 150€/kk.
Asumistuki pitäisi laittaa harkinnanvaraiseksi niin, että se pitäisi hakea joka kuukausi samalla tavalla, kuin harkinnanvarainen toimeentulotukikin. Vähäinenkin omaisuus, auto, moottoripyörä, mopot, veneet, pankkitilin saldo, sijoitukset, pikavipit, samassa taloudessa asuvien saamat lahjat pankkitileille, yms. vaikuttaisivat tukeen alentavasti tai poistaisivat asiakkaan kokonaan tuen piiristä pois.
AY-liike on pahin riistäjäporvari kautta aikojen.