"Mies saattoi tarjota naisille matkalla alkoholia tai muita päihteitä. Mies ei ajanut heti kohteeseen, vaan meni vääriä reittejä ja kuljetti naiset omaan asuntoonsa Helsingin ulkopuolella."
Taksisarja raiskaaja ihmettelen vaan sitä, että Hki, n ulkopuolelle ja nainen menee kuskin asuntoon yöllä. Tuskin aseella uhattuna, sopuisasti. Uusi laki raiskauken määritelmään. Mies on aina syyllinen, välillä oudoksuttaa.
Taksisarja raiskaaja ihmettelen vaan sitä, että Hki, n ulkopuolelle ja nainen menee kuskin asuntoon yöllä. Tuskin aseella uhattuna, sopuisasti. Uusi laki raiskauken määritelmään. Mies on aina syyllinen, välillä oudoksuttaa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kaikki toisten tekemiset on outoa. Jos pitää huolta vain omista asioistaan, toiset koettavat sotkea senkin, kun se on heistä outoa. Se on tosi outoa.
Olen Suomalainen, taksiraiskaaja ei ole.
Todista se, muuten kukaan ei istu kyytiisi.
Oudoksuttaako tämäkin. Taksikuski tarjoilee juomat, onko ennen kuulumatonta, itse jos kysyn lupaa kuskilta otta huikka ,makkkaraperunat, niin kuski sanoo, että katson sopivan paikan pysähtyä ja ulkoruokintaan. Vituttaa taksikuskien puolesta nämä Bernerin, Sipilä, Orpo, kummilapset. Paljon paskaa sai aikaiseksi Sipilä 1 hallitus.
Pimee taksi, pimee kuski, tumma jopa päivänvalossa, tilanne eskaloituu yhdynnäksi, muuttuu hovissa raiskaukseksi.
Miksi ihmiset yleensäkin ottavat vastaan tarjottuja juomia? Eikö kenelläkään siinä kohtaa tule joku varoitusääni mieleen, ettei oteta toisten tarjoamia yhtään mitään??
Jos on kyse naisesta, juomassa voi olla tyrmäystippoja.
Jos miehestä, voi olla samoja, että miehen voi ryöstää, tai sitten jotain sinolia niin tarjoomuksen vastaanottaja saattaa kuolla.
Kunpa ihmiset viimeinkin viisastuisivat.
Kertokaa, miksi ihmisille niin helposti voi tarjota vaikka pskaa.
Mitä enemmän on valheita kertovia todistajia, sitä epäluotettavampi on aina syytetyn todistelu.
Taksiuudistus pelattiin juuri suoraan iislamistien lapaan.
Bernerin vastuu?
Säälittää, mutta mennä toisen asuntoon yöllä, hälyytyskellot. Aina muutetaan sopuisa seksi, raiskaukseksi. Katumus, ev, lut kasvatus.
Jos ihminen menee epäilyttävän tyypin mukaan ja vielä ottaa jotain juotavaa kyseiseltä, niin silloin kyllä on itsessäkin syytä.
Eikö näistä asioista voi kouluissa kertoa, että ihmiset oppivat olemaan luottamatta ns. ilmaisiin lounaisiin?
Jonkun se viinakin on maksettava, ja jos joku tarjoaa omastaan, hän haluaa vastineeksi jotain, ehkä tehdä rikoksen.
Turha se sitten on mennä tekemään ilmoitusta poliisille, jos itse altistaa itsensä rikoksen kohteeksi.
Sääli, mutta tuskin ainoa kerta kummalakaan.
Turha on soittaa hätänumeroon kun joku sua puukottaa, varsinkin jos altistaa itsensä rikoksen kohteeksi astumalla ulos lenkille. Äly hoi ja lopeta uhrien syyttäminen s...tana.
Kyllä minä olen tarjonnut drinkkejä (naisillekin) ihan muuten vain.
Yön timoa ei yössä nähty, neve häppened.