Mikä lienee totuus - tuskin koskaan saadaan tietää...Mutta täytyy sanoa, että salaliittoteorioissa on paljon uskottavia aineksia, ja jopa järkeenkäypiä asioita. Sitä paitsi, salaliittoja, juonitteluja ja pirullisia suunnitelmia on ollut olemassa aina, on edelleen ja tulee olemaan.
Toisaalta - olisiko järkevää ruveta tuollaiseen puuhaan?
Toisaalta - olisiko järkevää ruveta tuollaiseen puuhaan?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Toisaalta - olisiko järkevää ruveta tuollaiseen puuhaan?
Niin, riski kiinnijäämisestä on toki huomattava. Nämä porukathan jotka ovat tämän takana eivät olleet toteuttamassa ensimmäistä kavalaa operaatiotaan. Kokemuksesta tietävät etteivät ihan helpolla jää kiinni, omaavat sellaisen määrän valtaa, varallisuutta ja keulakuvan(vapaan maailman johtaja), ettei niiden nalkkiin saaminen ole ihan helppoa.
Se, että ovat jättäneet selviä vihjeitä toimistaan ei ole niinkään amatöörimäisyyttä vaan ylimielistä asennoitumista tyhmää lammaslaumaa kohtaan joka uskoo ja hyväksyy kaiken mitä sille syötetään. Leikkivät kuin kissa saaliinsa kanssa.
Voisi kai toisaalta myös teoretisoida, että sarjamurhaajilla on tarve jättää vihjeitä itsestään jotta jäisivät kiinni. Lieneekö näillä tyypeillä sitten tuollaisia inhimillisyydeltä haiskahtavia piirteitä en tiedä.