Eikö Ukraina voisi myös ottaa velkaa

Sitä kun ei tarvi maksaa edes takaisin .
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lopeta ryyppääminen, niin ajatukset kirkastuvat.

Äänestä

Erittäin hyvä huomio aloittajalta! Myös somalia, Afganistan, Italia ym. suomen
velkarahasta nauttivat maat ottamaan omaa velkaa.

Äänestä
  • Afgaistanin rahat varasti Jenkkien joukot joita suojeli Suomalaiset. Kanervan Pilkka.

    Äänestä

Jotenkin Hullua että Suomi ottaa velkaa ja antaa rahat noille maille Mikseivät itse ota sitä velkaa tosin Suomelle sitä ei tarvitsisi maksaa takaisin koskaan

Äänestä

Joku Huora Suomesta on ehdattynyt Tapelkaa me MAKSAMME. Kulemma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sitä kun ei tarvi maksaa edes takaisin .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu